Václava Kounová (vendy.z)

vendy.z, 17. 3. 2017, 6.29

Jinak s manželem jsme spolu začali chodit na škole - já mám jen Bc. manžel Mgr.....já holt kvůli dětem už Mgr. nedala

Václava Kounová (vendy.z)

vendy.z, 17. 3. 2017, 6.28

Jsou páry, kde to problém není, jsou páry, kde to problém je...takže je dobře, že v tom má kámoška jasno a ví co chce - lepší než aby potom s tím měla problém později ...

Markéta Adamcová (marqueta)

marqueta, 16. 3. 2017, 21.34

My jsme na tom se vzděláním podobně, jen manžel má navíc VOŠ. Když jsme se poznali, tak jsme to vůbec neřešili a to že má vošku jsem zjistila až asi za půl roku. Nijak jsme to neřešili a užívali si jeden druhý a naší zamilovanosti

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 16. 3. 2017, 22.42

Přesně, taky si myslím, že vzdělání není rozhodující. Ale u některých to prostě důležitý je, hlavně když to mají v rodině

klarike1

klarike1, 16. 3. 2017, 21.12

Mám vysokoškoláka a jsem za to ráda, máme tím pádem víc společných témat. Navíc manžel na VŠ i učí. Ale nebylo to při hledání rozhodující.

Aliisha

Aliisha, 16. 3. 2017, 20.58

Je to hloupost. Razím teorii, že peníze vzdělání nevydělá.

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 16. 3. 2017, 22.43

Tak to jste trefila!! Tady u nás popeláři berou víc než vedoucí obchodu :D a ta má VOŠ

Václava Kounová (vendy.z)

vendy.z, 17. 3. 2017, 6.29

ani rozum

Lenka Hofbauerová (Leňulka)

Leňulka, 17. 3. 2017, 7.32

to je přesný, chlap má jen učňák a bere 30tis. čistého to nebere ani kdejaký úředník

Katka

Katka, 17. 3. 2017, 7.59

Úředníci mají tak 15

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 21. 3. 2017, 22.34

Také záleží jak který, pokud má praxi a je třeba na finančáku, tak je na to lépe

Markéta Adamcová (marqueta)

marqueta, 17. 3. 2017, 7.56

Máte pravdu, kdybych se totiž držela toho, co jsem studovala, nevydělala bych si tolik kolik teď. Je to chuti a vůli se učit, spousta mých zákazníků mi nevěřilo, že nemám strojárnu, ale chtěla jsem být úřednicí

Kamila Pecharová (Kamila Pecharová)

Kamila Pecharová, 16. 3. 2017, 20.54

Někdy jsou ty s učňákem o mnoho lepší než s VŠ.. Neřešila bych! S manželem máme oba maturitu, já měla v plánu dělat VŠ, když jsme se poznali (nakonec to nevyšlo) ale partner by mne 100% podporoval

Aliisha

Aliisha, 16. 3. 2017, 20.59

Taky máme oba maturitu a nevadí nám to

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 16. 3. 2017, 22.44

Podle mě jsou na tom nejlíp zedníci a truhláři a ještě restaurátoři a malíři pokojů to jsou profese, které budou potřeba vždy a zručnost to vyžaduje

Lenka Hofbauerová (Leňulka)

Leňulka, 17. 3. 2017, 7.34

tak to bez pochyby. Malíři pokojů snad ani netřeba co znám lidi všichni si to dělají sami, není na tom žádná věda

Lenka Diasová (Lenča Pešková)

Lenča Pešková, 16. 3. 2017, 20.21

Neřeším co maji za školu ale spíš jesrli se jim chce pracovat nebo ne. Strejda um druhého kolena ma 4 VŠ a makat se mu nechce. A zase chlap co ma "jen" maturitu tak pracuje

Lenka Hofbauerová (Leňulka)

Leňulka, 17. 3. 2017, 7.35

jj tak komu se makat nechce tak prostě makat nebude ani kdyby měl nevím jaké školy

Lenka Hermanová (Lenourecek)

Lenourecek, 16. 3. 2017, 20.01

Muž má střední s maturitou, já VŠ a bylo mi to úplně jedno, prostě si rozumíme ?

Fuga

Fuga, 16. 3. 2017, 19.44

můj manžel má také výšku a po pravdě, trochu jsem na to hleděla, lépe řečeno chtěla jsem, aby měl maturitu, vysokou jsem neřešila. Ale netvrdím, že jsem si ho vybrala podle toho.

Katka

Katka, 16. 3. 2017, 19.08

Jsem s mužem od 16 let, to byl on na gymnáziu a já na obchodní akademii. Já jsem poté vysokou školu dostudovala, on má vystudované 4 roky z 5 na PřF MU Brno, ale stejně si myslím, že je i bez "papíru" v mnoha oblastech mnohem inteligentnější než já, nakonec vykonává manuální profesi a paradox je, že mnohem lépe placenou, než by dostal jako vysokoškolák ;o) Nikdy jsme to neřešili, já si jako vysokoškolák rozhodně nepřipadám jako něco víc a v praxi vidím, že se dá v životě prosadit i bez vysoké školy. Naopak si myslím, že je trochu zvrácenost, že chce každý vystudovat vysokou školu a sedět v kanceláři, když je pak málo elektrikářů, instalatérů apod.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 16. 3. 2017, 19.43

V mém oboru mám tak málo, že je lepší jít někam na zónu, takže bez vejšky je to někdy fakt lepší

Lenka Hofbauerová (Leňulka)

Leňulka, 16. 3. 2017, 20.45

no to je pravda, já jako vystudovaná jsem děla ve stejné fabrice jako manžel za 12tis.a on za 30tis. (čistého). Kolikrát ty dělníci mají víc než úředníci. Mě by to teda v kanceláři ani nebavilo i když na to mám školy, radši dělám rukama a vidím za sebou kus práce (výrobků) než jen třeba papíry

Aliisha

Aliisha, 16. 3. 2017, 21.01

Je vidět, že se práce nebojíte

L.janicka.l

L.janicka.l, 17. 3. 2017, 10.33

Presne ?

Lucie Chmielová (snany)

snany, 16. 3. 2017, 22.14

Nápodobně, i prodavačka v Lidlu má vyšší plat. Jenže některé profese se opravdu nedělají pro peníze. Půl roku jsem defakto pracovala skoro zadarmo a k tomu trávila každý den ve vlaku 3 hodiny

L.janicka.l

L.janicka.l, 17. 3. 2017, 10.32

Ono pak vam na pohovoru reknou kolikrat, ze vas nemuzou zaplatit a kdybyste mela jenom stredni ze by vas zaplatili

Lenka Hofbauerová (Leňulka)

Leňulka, 17. 3. 2017, 10.52

jj tak s tím se bohužel také setkala, že mě někam nevzali kvůli vzdělání. Takže já to do životopisu psala jen v případě, že vyžadovali to a to vzdělání, jinak jsem VOŠ zapírala při žádosti o normální práci kde není třeba žádné vzdělání

Jaroslava Šťastná (Jarka mmm)

Jarka mmm, 16. 3. 2017, 21.47

Je tak to je smůla,že byl na 5letém oboru...i kdyz stejně je to jedno,když má dobré zaměstnání .