Monika Mrázová (Monuli)

Monuli, 13. 6. 2018, 22.12

Já si vybrala a věnovala se tomu,po mateřské se chci vrátit.Vystudovala jsem VŠ při zaměstnání,takže jsem měla už i nějakou praxi

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 6. 2018, 6.39

Taky jsem studovala vejšku při práci v oboru to bylo velké plus ?

L.janicka.l

L.janicka.l, 14. 6. 2018, 20.14

Ja premyslim, ze bych si neco zacla delat jeste ted pri materske, ale nevim co abych to pak nekde uplatnila a sehnala k tomu praci

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 13. 6. 2018, 20.46

Já si vybrala dobře střední i vejšku jsem dělala sociální práci a i po mateřské jsem se tam vrátila a neměnila bych

Hana Bajzová (Robinka)

Robinka, 14. 6. 2018, 6.26

Já také, po rodičovské se chci vrátit.

Eliška Kozlová (Eliška Kozlova)

Eliška Kozlova, 13. 6. 2018, 20.05

Ja chtěla být dětská zdravotni sestra, ale neměla jsem na to známky. Takže jsem si říkala, ze půjdu na ucnak, na cukrarku, jako máma. Ale naši mi našli sociální školu, takže jsem pecovatel-vychovatel s maturitou, učila jsem se dobře, tak jsem šla na Vš - ucitelstvi pro Mš Teď po třetím prckovi, přemýšlím jestli se nevratim k pecovatelsti se starousky, škoda jen, ze to je tak mizerně placený

Lenka Kořánová (Lenička)

Lenička, 14. 6. 2018, 9.09

Já myslela že je to placené dobře. Je to hodně náročná práce a každy jí dělat nemůže.

Eliška Kozlová (Eliška Kozlova)

Eliška Kozlova, 14. 6. 2018, 10.10

Bohužel, zdravotni sestry to mají docela dobré, ale osetrovatel ma málo, navíc práce na směny to bych nemohla, ale pečovat o starousky je pěkná práce, taková smyslupnla. Ve školce člověk balancuje mezi rodiči a vedením a všemi pravidly a papirovanim. Ale zase je pravda, ze s dětmi me to baví, ráda je učím, když pak vidím jaký dělají pokroky, no a pak si rodice stezuji kde s nima litam, ze mají mokré boty, inu všechno je o lidech a kolektivu

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 14. 6. 2018, 19.51

Já to dělala, je to pěkná práce, ale dělalo mi potíž je otáčet a atd. techniku jsme nikdy nepochopila

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 14. 6. 2018, 19.50

Taky mám pčovatelskou v Brně a pak nástavbu ale chci si udělat zkoušky z AJ a vyučovat soukromě

Gabika Illasova (Gabill)

Gabill, 13. 6. 2018, 19.54

V 15-tich som tiež nevedela, čo chcem robiť. Volila som gymnázium a v tých 18-tich som už mala aspoň matnú predstavu, ktorým smerom sa vydať. Môj názor je, že škola u nás na prax pripraví len minimálne, takže keď niekto začne robiť mimo toho, čo študoval, tak to často ani nie je taká nevýhoda, samozrejme, ak sa nerozhodne, že bude lekárom.

Kamila Pecharová (Kamila Pecharová)

Kamila Pecharová, 13. 6. 2018, 19.15

No v 15ti je na rozhodování fakt brzo, člověk v tu chvíli z 90% nemá potuchy čemu se chce věnovat.. Jak to ale zařídit, to netuším..

Jana Kubešová (jkubeso)

jkubeso, 13. 6. 2018, 18.57

Myslím si, že je to jedno. Znám spoustu lidí, co šli v 15ti (nebo i dříve) na gympl, takže obor si volili až když dávali přihlášku na vysokou školu a vybranému oboru se věnuje málokdo.

Janako

Janako, 13. 6. 2018, 21.11

Já znám Teda celkem dost lidí, kteří jsou ve svém oboru.

Katka

Katka, 14. 6. 2018, 18.27

Já naopak.

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 14. 6. 2018, 19.52

Já taky ne. Třeba z naší rodiny nedělá nikdo nic, čím se vyučil. Akorát se ted brácha vrací k malířině, tam vydělá 2x víc než ve fabrice

Veronika Hlaváčková (V007A)

V007A, 13. 6. 2018, 18.34

Já jsem si vybrala špatně a nevěnuji se tomu. Manželovi zase zakázali doma školu,kterou chtěl a myslím si,že to byla chyba. Teď by rád dělal to,co mu zakázali.

Janako

Janako, 13. 6. 2018, 21.10

A co mu zakázali?

Veronika Hlaváčková (V007A)

V007A, 14. 6. 2018, 8.06

Zakázali jít na kuchaře,tak dělal stavebku a tomu se nevěnuje.

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 14. 6. 2018, 19.53

Mě taky nechtěli povolit zdravku kvůli epilepsii, ale nakonec jsem ji dala,ale nevěnuji se tomu

Lucie Chmielová (snany)

snany, 13. 6. 2018, 17.46

Doba je taková, že je vlastně jedno co člověk vystuduje v "mládí". Vzdělání je možné si v průběhu života doplnit, už dávno jsou pryč časy kdy člověk v 18 letech nastoupil do firmy a setrval tam až do důchodu. Klidně bych se vzdělávala celý život a vyzkoušela více zaměstnání.

Janako

Janako, 13. 6. 2018, 18.23

Já bych si taky klidně ještě něco dalšího dodělala na VŠ, ale v současný době s malým detma to úplně nejde. Ale zrovna nedávno jsem přemýšlela, že až budou děti větší, tak to asi zkusím.

Lucie Chmielová (snany)

snany, 13. 6. 2018, 21.12

Už nemám ambice studovat další VŠ, zajímavější mi příjdou jednotlivé kvalifikační kurzy, semináře...a ty se dají hravě "studovat" i s dětmi.

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 14. 6. 2018, 19.55

Souhlasím. Mám anglické kurzy a připravuji se na cambridge zkoušky

Janako

Janako, 15. 6. 2018, 9.44

Spíš než další pětileté studium jsem myslela rozšiřující studium na CŽV.

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 14. 6. 2018, 19.54

děda mi vyprávěl, že studovat v Ostravě a pak stejně celý život, od svých sedmnácti až do důchodu pracoval jako kotelník

Janako

Janako, 13. 6. 2018, 17.28

V 15ti je to brzo, ještě to spousta lidí několikrát změní. Taky jde určitě o znalosti. Kdo má už na ZŠ trojky a čtyřky, tak asi nepůjde na gympl, ale půjde spíš na ucnak. A někoho do oboru natlačí rodiče. Já jsem učitelka a tím jsem se před mateřskou i živila, snad budu i nadále. Práce mě baví, ale je to náročné. A kdo si to nezkusil, ať netvrdí opak?

dáša Petrášová (dasza)

dasza, 13. 6. 2018, 17.53

Ucitelka a narocna???dyt si celej den hrajes s deckama.venku sedis na lavecce decka si hrajou samy a po obede ti spi...co je na tom jako tezlyho;)));?)))))))

Janako

Janako, 13. 6. 2018, 18.20

? Zapomněla jsem napsat, že jsem učila na gymplu, ne ve školce ? I když tohle by asi ti studenti brali a já klidně taky?

dáša Petrášová (dasza)

dasza, 13. 6. 2018, 18.52

))to jo..gymplaci by to uvitali;)

LucieS

LucieS, 15. 6. 2018, 9.07

Buď ráda, že na gymplu. Tam mi ti študáci přijdou ještě pohodoví, ale třeba učitelky na "horších" učňácích vyloženě obdivuji. Tam bych nevydržela s těma spratkama ani hodinu.

dáša Petrášová (dasza)

dasza, 15. 6. 2018, 10.23

Vylet je za odmenu ne trest..naplanovany to je hned..mas prestavky.obedy pravidelne.proste ucitelka se ma jak prase v zite;))))

Lucie Chmielová (snany)

snany, 13. 6. 2018, 21.17

Sedíš na lavičce a drbeš s kolegyní Příjdeš z venku, dáš si oběd a pak kávu

dáša Petrášová (dasza)

dasza, 13. 6. 2018, 21.52

Prave..veget jaksvina;)),po spanku je nazenes zase ven a je zas klid;)

Furciferka

Furciferka, 13. 6. 2018, 23.17

Zapomnela jsi dodat, ze ucitelky maji dva mesice prazdniny, jsou ve dve hodiny doma, furt nekde s detma litaji po vyletech

dáša Petrášová (dasza)

dasza, 14. 6. 2018, 6.19

V ms dva mesice prazdnin nemaj-chudinky;)))) Jo vidis.vylety...sem zapomela;))) sem tam neco nacmaraj na papir.wou vebku furt.ja myslim ze prave uca vyhrala status-nejlinejsi prace;)

LucieS

LucieS, 15. 6. 2018, 9.09

A ještě začínají v práci pozdě! Půl osmá... A mají každou chvíli pauzu

Janako

Janako, 15. 6. 2018, 9.54

Ano, ty dva měsíce prázdnin vždy musí zaznít, to se učitelům nedá odpustit? Výlety jsou pro učitele spíš za trest, když si vezmeš to zařizování, zodpovědnost atd, tak není nad to sedět v lavici. Samozřejmě od 15let už to je lepší. Třeba na gymplu se učí do půl páté, ale to tam ti studenti vlastně sedí sami a čekají na zvonění ? fakt se mi líbí, že každý automaticky zamenuje všechny učitele s těmi z prvního stupně. A opravování testu, příprava, kopírování atd. se připraví a udělá samo, že?

Janako

Janako, 15. 6. 2018, 9.55

Tak možná jak která učitelka, ale já to beru docela zodpovědně?

Janako

Janako, 15. 6. 2018, 13.17

Tak obědy pro mě nejsou priorita, ale měla jsem je pokaždé jinak. Ano, ve školce jsou ve stejný cas. Jinak desetiminutova přestávka znamená, že přijdu do kabinetu, vyměním věci a zase jdu ?

dáša Petrášová (dasza)

dasza, 15. 6. 2018, 13.29

Vidis.v kanclu se ani neprojdes..dalsi vyhoda;)) a zech prazdnin.to neni jen 2m..to jsou jarno.podzimni.vanocni.velikonocni.v podstaze furt doma;)

Janako

Janako, 15. 6. 2018, 14.16

Tak ucitele nejsou doma vždy jako studenti. Někdy (v době prázdnin) jsme meli školení, porady, inventarizaci atd. Ale přiznávám, že výhodou jsou letní prázdniny, kdy člověk nemusí řešit kam s dětmi.

Jaroslava Šťastná (Jarka mmm)

Jarka mmm, 13. 6. 2018, 16.30

V 15ctije dost brzo,já to nevěděla ani po gymplu,potřebovala bych všeobecnou vejsku . Jsem ráda,že mám diplom a škola mě moc bavila,ale živit se tím podle mě nebudu,ikdyz třeba jednou...ale spíš ne . Ale jsem hrozně ráda,že jsem studovala . Asi to zní zmateně...

Janako

Janako, 13. 6. 2018, 21.13

A co jsi studovala?

Jaroslava Šťastná (Jarka mmm)

Jarka mmm, 13. 6. 2018, 21.15

aplikovanou ekologii

Lucie Chmielová (snany)

snany, 13. 6. 2018, 21.20

Úžasná vysmátá fotka

patricia077

patricia077, 13. 6. 2018, 22.36

Zajímavé