Lenka Kořánová (Lenička)

Lenička, 17. 9. 2018, 22.46

Napadá mě přibeh z rodiny. Bratranec se synem dva a půl roků. a ženou jel autem. Nabouralo do nich auto z protisměru auto. Bohužel bratranec a malý zemřel.. Byla to hrůza. Žena si na vesnici po delši době namluvila vdovce se třemi dětmi a spolu mají holčičku.

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 17. 9. 2018, 21.59

Já to ještě nezažila, že by mi zemřel někdo blízký, když nepočítám prababičky, když umřey, když jsme byla hodně malá. Pamatuji si to matně a bylo mi špatně a bylo mi divně, ale posledních cca 20 let se nic nestalo. Nemám s tím zkušenost, spíš se strašně bojím, až něco bohužel přijde :(

patricia077

patricia077, 17. 9. 2018, 21.17

Souhlasím s ostatními vybrecet se tím se uleví u mne je problém že ho prvního porodu jsem to prostě neuměla dusila jsem bolest v sobě s dětmi hormony atd se to zlomilo a najednou brečet šlo ale pořád s tím mám problém a pak asi aktivita myslet na jiné věci na ostatní členy rodiny a přátele

Katka

Katka, 17. 9. 2018, 21.21

Otec zemřel v lednu, brečela jsem pořádně až v březnu. Nyní jsem už úplně v pohodě.

patricia077

patricia077, 18. 9. 2018, 6.52

Poslední blízká smrt mne zasáhla když jsem byla v pátém měsíci s dcerou a bylo to hodně těžké

L.janicka.l

L.janicka.l, 17. 9. 2018, 20.56

Smutek k zivotu patri, vybrecet se je nejlepsi a myslenka, ze uz nic neboli a je mu lip taky pomuze, ale i po x letech ten smutek neprejde, chce to zamestnat hlavu necim jinym

Lenka Hofbauerová (Leňulka)

Leňulka, 17. 9. 2018, 20.54

vybrečet se a zaměstnat se, prostě si najít nějakou užitečnou činnost kdy na to nebudete mít tolik času myslet a budete se muset soustředit zrovna na to co děláte nebo sport, vyběhat toho nerva atd.

Ketris

Ketris, 17. 9. 2018, 20.38

Mne nejvice pomaha vybrecet se a porad neco delat, hodne mi pomaha byt s kamaradkou, pritulit se k priteli..

Aliisha

Aliisha, 17. 9. 2018, 20.32

Vybrečet se. Někdy ani čas nepomůže.

Katka

Katka, 17. 9. 2018, 21.18

Pak terapie, protože trápit se není zdravé.

Aliisha

Aliisha, 17. 9. 2018, 22.22

To ano. Nebýt na to sám a vyhledat pomoc.

Eliška Kozlová (Eliška Kozlova)

Eliška Kozlova, 17. 9. 2018, 19.47

Nám také pomohlo se řádně rozloučit, nedávno mi zemřeli prarodiče o které jsme pečovali, takže i úleva, pro ne od bolesti, nám ubyla práce, rodiče z místnosti kde měli pokoje, prestavili v úžasnou kuchyň s jídelnou, takže na dlouhé styskani nebyl čas. Horší to je když odejde někdo mladý plný sil, nebo dítě, ale zkrátka stává se, už proto by jsme si měli života vážit.

Katka

Katka, 17. 9. 2018, 20.36

Já myslím, že kdybychom si z hlavy odddělali myšlenku, že zemřít může jen starý a nemocný člověk, žilo by se nám líp.

Jana Kubešová (jkubeso)

jkubeso, 17. 9. 2018, 19.45

Pobrecet si, zavzpomínat a pak jít dál. Je to těžké, ale život jde prostě dál. Mě hodně pomáhá něco dělat.

Katka

Katka, 17. 9. 2018, 19.27

Přijmout to, pobrečet si, smířit se s tím, občas vzpomínát na hezké společně strávené chvíle. Brát to tak, že dotyčný už svoji misi na Zemi splnil a šel dál.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 17. 9. 2018, 19.38

To s tou misí je pěkná úvaha, ale když zemře malé miminko, tak to tak těžko člověk bude brát

Lenka Kořánová (Lenička)

Lenička, 17. 9. 2018, 20.25

Když umře malé dítě je to to nejhoršší co může být. Stím se člověk asi nikdy nesmíří.

Katka

Katka, 17. 9. 2018, 20.34

Akorát si tím už moc nepomůže, ne?

Lenka Hofbauerová (Leňulka)

Leňulka, 17. 9. 2018, 20.57

to je strašné to jo, ale mě třeba vždycky pomohlo říkat si všechno zlé je k něčemu dobré. a několikrát se mi to potvrdilo

Katka

Katka, 17. 9. 2018, 20.33

Můžeš to brát tak i u dítěte, nikde není psáno, že člověk má zemřít až ve 100 letech. Chybí nám pokora, když svět nefunguje, jak si myslíme, že by fungovat měl. Přijímat věci tak jak jsou, je těžké, ale dříve či později zjistíme, že překážky nám pomáhají růst.

Ketris

Ketris, 17. 9. 2018, 20.40

To mas svatou pravdu!

Lucie Smolová (Cherrynka)

Cherrynka, 17. 9. 2018, 22.03

Nejelpší je si říct, že člověka dala na svět příroda a pak si ho i příroda bere. A taky je super si říct, že to čeká každého na světě, touhle se nevyhne nikdo.. a říct si, že ten člověk" odešel, že se s ním zase shledáme.

Katka

Katka, 21. 9. 2018, 11.18

Ono i kdybychom se už nesetkali... lidé nám chodí do cesty a až nám předají, co nám mají předat, tak zase ze života odejdou.