Já to ještě nezažila, že by mi zemřel někdo blízký, když nepočítám prababičky, když umřey, když jsme byla hodně malá. Pamatuji si to matně a bylo mi špatně a bylo mi divně, ale posledních cca 20 let se nic nestalo. Nemám s tím zkušenost, spíš se strašně bojím, až něco bohužel přijde :(
patricia077, 17. 9. 2018, 21.17
Souhlasím s ostatními vybrecet se tím se uleví u mne je problém že ho prvního porodu jsem to prostě neuměla dusila jsem bolest v sobě s dětmi hormony atd se to zlomilo a najednou brečet šlo ale pořád s tím mám problém a pak asi aktivita myslet na jiné věci na ostatní členy rodiny a přátele
Katka, 17. 9. 2018, 21.21
Otec zemřel v lednu, brečela jsem pořádně až v březnu. Nyní jsem už úplně v pohodě.
patricia077, 18. 9. 2018, 6.52
Poslední blízká smrt mne zasáhla když jsem byla v pátém měsíci s dcerou a bylo to hodně těžké
L.janicka.l, 17. 9. 2018, 20.56
Smutek k zivotu patri, vybrecet se je nejlepsi a myslenka, ze uz nic neboli a je mu lip taky pomuze, ale i po x letech ten smutek neprejde, chce to zamestnat hlavu necim jinym
Ketris, 17. 9. 2018, 20.38
Mne nejvice pomaha vybrecet se a porad neco delat, hodne mi pomaha byt s kamaradkou, pritulit se k priteli..
Aliisha, 17. 9. 2018, 20.32
Vybrečet se. Někdy ani čas nepomůže.
Katka, 17. 9. 2018, 21.18
Pak terapie, protože trápit se není zdravé.
Aliisha, 17. 9. 2018, 22.22
To ano. Nebýt na to sám a vyhledat pomoc.
Eliška Kozlova, 17. 9. 2018, 19.47
Nám také pomohlo se řádně rozloučit, nedávno mi zemřeli prarodiče o které jsme pečovali, takže i úleva, pro ne od bolesti, nám ubyla práce, rodiče z místnosti kde měli pokoje, prestavili v úžasnou kuchyň s jídelnou, takže na dlouhé styskani nebyl čas. Horší to je když odejde někdo mladý plný sil, nebo dítě, ale zkrátka stává se, už proto by jsme si měli života vážit.
Katka, 17. 9. 2018, 20.36
Já myslím, že kdybychom si z hlavy odddělali myšlenku, že zemřít může jen starý a nemocný člověk, žilo by se nám líp.
Katka, 17. 9. 2018, 19.27
Přijmout to, pobrečet si, smířit se s tím, občas vzpomínát na hezké společně strávené chvíle. Brát to tak, že dotyčný už svoji misi na Zemi splnil a šel dál.
k.o.r.i.n.e.k, 17. 9. 2018, 19.38
To s tou misí je pěkná úvaha, ale když zemře malé miminko, tak to tak těžko člověk bude brát
Katka, 17. 9. 2018, 20.34
Akorát si tím už moc nepomůže, ne?
Katka, 17. 9. 2018, 20.33
Můžeš to brát tak i u dítěte, nikde není psáno, že člověk má zemřít až ve 100 letech. Chybí nám pokora, když svět nefunguje, jak si myslíme, že by fungovat měl. Přijímat věci tak jak jsou, je těžké, ale dříve či později zjistíme, že překážky nám pomáhají růst.
Ketris, 17. 9. 2018, 20.40
To mas svatou pravdu!
Katka, 21. 9. 2018, 11.18
Ono i kdybychom se už nesetkali... lidé nám chodí do cesty a až nám předají, co nám mají předat, tak zase ze života odejdou.