Zabíjení zvířat a vysvětlení dítěti

zobrazeno 2054×

Vložil(a): k.o.r.i.n.e.k, 5. 11. 2016 22.09

Dnes jsem byla u synovo prababičky a manžel zabíjel kachny. Syn se pak šel podívat do zabijákovny a koukal na to maso. Tak mu říkám, že je to masíčko na papání a že to byla kachna a on pak řekl gaga mňam. Miluje totiž maso. Moje mamka mi říká, že jsem moc drastická a že by tohle vidět neměl, ale já si myslím, že aspoň bude vědět. Jaký na to máte názor?

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Mygara

Mygara, 21. 4. 2017, 20.24

musí to vědět, jako kytička uvadne, když se utrhne, tak maso se musí také někde brát, ne že bych chtěla, aby viděli tu krev při zabíjení, ale představu mít musí

Fuga

Fuga, 26. 1. 2017, 10.07

tak přímo u činu nikdy nebyl, ale netajíme mu to. akorát je to asi typické městské dítě, které si to nedokáže představit. Já jako malá s babičkou škubala slepice a maso jím. Takže nějakým šetrným způsobem proč ne. Jo, teď mě napadá, že jsme zabíjeli kapra, tak to potom viděl, jak ho kuchám a byl v pohodě.

Iris, 14. 11. 2016, 12.02

každý rok máme zabijačku, nebo se zabíjí ovce. Přímo zabití nesledujem, ale díváme se pak na úpravu. Míchání krve, porcování...Dcerce od mala i v obchodě říkám, to byl králíček, kuře, prasátko a žádný problém nemá (teď už má 6l), teď to samé s mladší 18m. jsem odblaňovala ovci (koukla se a pak si šla hrát:-). Je to koloběh a lepší ať si zvyknou, než mít pak šok.

klarike1

klarike1, 6. 11. 2016, 21.56

Já třeba nevím, jak dceři jednou vysvětlím, co jí....v poslední době (je jí 2,5) mne vždycky opraví, když řeknu, že k obědu bude kuře apod. vždycky řekne, že to přece není kuře, že je to maso...zatím to s ní nerozebírám, ale možná bych jí to měla vysvětlit...možná díky zabijačce nic nebudete muset vysvětlovat.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 7. 11. 2016, 7.57

Jo asi budu mít o starost méně

Mahdalka, 6. 11. 2016, 19.40

Malýmu jsou čerstvě 3 roky a na chalupě u sousedů,kam hodí za dětma,zrovna zabíjeli králíky.Kubíček e chtěl dívat,ale to jsem mu zakázala.Nakouknul potom,když králík už visel a strejda u něj stál s nožem.Ptal se,jestli má králíček bebí,tak jsem mu řekla,že ho strejda operuje,nic lepšího mě v tu chvíli nenapadlo.Aby byl u zabíjení nebo kuchání nechci,je citlivej,tak se bojím aby z toho pak neměl těžký sny.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 7. 11. 2016, 7.57

Ono je asi jiné tři roky a rok a půl

Adelinka, 6. 11. 2016, 13.36

myslím si, že by to vidět měl. Neříkám nutit ho do toho, ale když mu to nevadí, tak bych ho nechala ať se na to podívá. Trauma z toho snad mít nebude

Adrianita

Adrianita, 6. 11. 2016, 9.39

Taky bych to řekla malé řekla tak jak to je. Ale u zabíjení bych dítě nenechala ani později, i já s tím mám problém,přestože maso jím.

Sooňaa, 6. 11. 2016, 11.08

Ja se na to take.nemuzu divat,jsme.z mesta,takze to nepotrebujem videt ani s tim dite seznamovat

Adelinka, 7. 11. 2016, 8.58

já s tím právě problém, nemám, mohu se koukat na cokoliv

Katka

Katka, 6. 11. 2016, 9.17

Tak pokud přišel až po akci, tak v tom nevidím problém. Obecně se z masa dělá velké tabu, že se musí zabit zvíře, ale tak to prostě je.

Leňulka, 6. 11. 2016, 8.07

Souhlasím s vámi, u nás je to podobné a říká se dětem od mala, chceš maso, tak se musí zabít zvíře. Když se nezabije budeš mít zeleninu a žádný maso. U nás jsou děti od mala přítomny zabijačkám, kuřata, kachny, prase apod.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 6. 11. 2016, 8.25

Malej už v půl roce viděl zabíjení kuhoutů, později jehněte a teď kachny

snany, 6. 11. 2016, 9.06

Většina dětí si v pozdějším věku vybavuje zážitky od cca 3 let. V půl roce bych řekla, že nevěděl na co se dívá a co to znamená

Sooňaa, 6. 11. 2016, 11.10

Presne,do te doby si deti.nepamatuji..

Sooňaa, 6. 11. 2016, 11.09

To si stejne pamatovat nebude..

Adelinka, 6. 11. 2016, 13.38

ale bude vědět, že je to normální součást života

Zdeňka S., 6. 11. 2016, 8.59

To je správné, ale děti z města , pokud , to nevidí od malička, tak to pak většinou berou hůř, ale jak kdo

Sooňaa, 6. 11. 2016, 11.10

Prave,my to videt nemusime

Sooňaa, 6. 11. 2016, 11.09

My.jsme z mesta,takze to videt nemusime

Zdeňka S., 6. 11. 2016, 11.21

To věřím, ale když v tom vyrůstáte od malička, tak Vám to ani nepřijde

Petra Schoberová, 6. 11. 2016, 7.18

Ja taky od malinka chodila na zabíjačky a podobně, myslím že to prostě k živcotu patří naši predci na dedine tezko resili jestli je to drastické nebo ne snazila bych se to vysvetlit nejak nezne ale ono to asi nejde

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 6. 11. 2016, 8.25

Mě se líbilo, že na to řeklh hneď mňam

Petra Önder (petrao)

petrao, 6. 11. 2016, 8.34

to je prostě chlap lovec probudil se v něm pravěký instinkt

Sooňaa, 6. 11. 2016, 11.12

Petra Schoberová, 6. 11. 2016, 12.24

Zdeňka S., 6. 11. 2016, 9.02

To je dobře, že má zvíře spojené s mňamkou

Zdeňka S., 6. 11. 2016, 9.01

Když jsme byli malí, tak nám mamka nechtěla ukázat jak se zabíjí, až bylo zvíře mrtvé, ale potom už jsme se mohli dívat i na to zabíjení.

Sooňaa, 6. 11. 2016, 11.11

Ja to videt nemuzu,dela se mi spatne

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů