Jak konkrétně rozvíjíte mozek svého dítěte?
Maminky, snažíte se cíleně povzbuzovat vaše děti v rozvoji a stimulovat jejich mozek hrou, poznáváním a učením? Podporujete nějak logické myšlení, emoční a sociální oblast, slovní zásobu atd.? Jak KONKRÉTNĚ? Pro inspiraci doporučujeme přečíst tento velmi zajímavý článek: http://www.promaminky.cz/clanky/vyvoj-batolete-155/fyziologicky-vyvoj-detskeho-mozku-a-jeho-spravna-stimulace-224?nid=70&uid=2848
Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.
Mygara, 3. 1. 2018, 19.36
díky za článek, záleží i jak staré dítě chcete stimulovat, některé chce povídání a ukazování, starší rády pomáhají s běžnými domácími pracemi, to je velká stimulace do života )
k.o.r.i.n.e.k, 11. 12. 2016, 14.59
Vkládáme tvary, skládáme věže a čteme lepolera a hrajeme různé hry
Fuga, 2. 12. 2016, 10.14
snažíme se řešit různé rébusy, bludiště, hrát pexeso. Natiskáme různá tiskátka a podle toho vymýšlíme příbeh
Odmalička jsem dceři zpívala písničky, říkala různé říkanky, spojovala jsem je i s pohybem. Nechávala jsem jí prostor pro vlastní objevování světa kolem sebe, aby podnětů z mé strany zase nebylo příliš, abych jí nebránila ve vlastním rozvoji, tím, jak jsem si představovala, že by danou věc měla dělat. Teď jsou jí skoro čtyři roky a je velmi vnímavá, ráda tvoří, stříhá, lepí. Pomáhá mi sázet, hrabat, třídit apod. Zpíváme, tančíme, hrajeme různé hry jako domino, pexeso apod. Má ráda různé sešity s úkoly, samolepkami, maluje podle své fantazie. Je tolik věcí, jak se může dítě rozvíjet a vůbec k tomu nejsou zapotřebí drahé hračky.
Dceři je necelých 18 měsíců, snažím se ji zapojovat do všech věcí, které doma dělám, od uklízení po vaření. Vždy se ji snažím upozorňovat pokud je něco nebezpečné, aby si dávala pozor, např při pečení. Ale nejraději má vařečky a misky a dělá míchy mích. Pak říkáme spoustu říkanek, zpíváme písničky, prohlížení zvířátek v knížce a malujeme. Je to krásný vidět pokrok, když u říkanek děláme posunky rukamka, každý měsíc pak sama něco přidává. Jediný co zatím u nás není na denním pořádku jsou pohádky, když jsem se jí snažila nějakou přečíst tak mi knížku vezme a dělá, že čte sama:) tak věřím že i k této činnosti se určité brzy dostaneme:)
k.o.r.i.n.e.k, 11. 12. 2016, 15.00
U nás také vede vaření v kuchyni
Syn ma teprve 8 mesicu, takze jeste toho moc nezvladne. Ale snazim se vyuzit kazde chvilky kdy je v klidu a prohlizime si spolu knizky s obrazkama. Ukazuju mu na zviratka a pojmenovavam mu je. Obcas udelam i zvuk zviratka. To nam zabere necelych 5 min. nez se na tu knizku vrhne a zacne ji cupovat. Pak zkousime ruzne rikanky jako paci paci, varila mysicka kasicku.... Nejradeji ma berany berany duc, kde si zvolil dobrou taktiku, jak mi vrazit co nejvetsi ranu, aniz by ho to bolelo. Nejvetsi radost ma pak z toho, kdyz se mi trefi do nosu. To uz pak vzdavam a posilam ho mrzacit tatinka
Nasemu synovy ukazuji ruzne hracky,rozviji si smyslove ustroji.Vsechny si bere do rucicek prohlizi si je a take strka do pusinky.Rad posloucha pohadky ,co mu ctu nebo poustim na cd. Na hraci dece si rad listuje barevnymi knizeckami.Postupem casu si sam postavi komin z plastovych hrnicku,ktere ma moc rad. Snazim se malemu ukazovat nove a nove veci,ktere ho bavi zkoumat.Jsem na nej pysna.
Trixie, 14. 3. 2016, 1.11
Dceru jsem se snažila vždy hodně motivovat a zaujmout pro nové nepoznané věci, ty jsme se pokoušely prozkoumávat a vyzkoušet, pokud možno všemi smysly - pohledem, poslechem, dotekem, podle vůní i ochutnávaním. Již od malička jsem na dceru hodně povídala a taky ji hodně a pravidelně četla spoustu pohádek, říkánek, básniček i naučných knížek, všechno nové jsem ji ukazovala a trpělivě vysvětlovala. Moc rády jsme si vždy spolu hrály různé hry a taky vymýšlely pohádkové příběhy, vyráběly pohádkové postavičky akrály spolu loutkové diavdlo. U čtení jsem do příběhů zapojovala její oblíbené plyšáky a panenky, s kterými jsme si pak spolu hrály na přečtené příběhy.