Omezujete svým dětem surfování či hraní on-line her na internetu?
Vložil(a): Alexandra, 14. 4. 2016 1.34
Maminky, jakým způsobem chráníte své děti na internetu? Omezujete jim surfování či hraní on-line her? Že na děti číhá na internetu spousta nebezpečí, asi všechny víme.. Hlídáte stránky, na které vaše děti chodí?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Mygara, 30. 12. 2017, 6.45
synovi jsme dokonce odměřovali i čas, po který tam může být a měl tam nainstalovaný program, který blokoval určité stránky
k.o.r.i.n.e.k, 12. 12. 2016, 14.41
Tak syn zatím sleduje jen youtube, takže mám zatím klid
Fuga, 4. 12. 2016, 6.47
manžel pracuje v IT oblasti, tak máme na počítači nainstalované různé vychytávky na blokování nevhodného obsahu a také hlídacího psa, aby bylo vidět na jaké stránky chodí. ale s omezováním je to problematické zejména tehdy, když potřebuji něco nutně udělat, to pak zapomenu přistřihnout kohoutek a je problém
Podle me by se to hlidani nemelo zase tak prehanet. Kdyz jsem byla v puberte ja, tak me, ani moje sourozence, mamka nikdy nekontrolovala, co delame na PC. A taky nas nikdy nenapadlo nekomu posilat fotky nebo sdelovat nejake informace o nas. A prave kamaradky, ktere rodice moc hlidali, hledali kazdou skulinku, jak ty rodice obejit. A prave delaly presne to, pred cim je hlidali. Takze urcite omezim pristup na nejaky stranky, ale ze bych jeste prolejzala historii, abych je zkontrolovala, to me teda nenapadne. I dite potrebuje svoje soukromi.
Dceři jsou 4,5 tak to zatím řešit nemusíme, na tabletu má nainstalované dětské hry co hraje a na netu kouká jen na pohádky - youtube, ctdecko, pohadky na seznamu... do budoucna doufám v dobrý vztah mezi námi a na domluvě. Dcera je rozumná tak si snad nechá vysvětlit že nikomu na netu nemá sdělovat bydliště, kdy nebudem doma, věk, a už vůbec neposílat fotky. Doufám že v tomhle bude po mě, protože mě by to ani nenapadlo - v mé pubertě už jsme internet měli. Jen nebyl Facebook, ale x-chat
rennfri, 14. 4. 2016, 18.48
Tohle zatím ještě nemusím řešit, ale vzhledem k synovu zájmu o tablet i počítač je mi jasné že to už není na dlouho. Počítám, že pak bude mít k dispozici tablet v omezené míře a nějaká chytrá appka se bude hodit
U nas se jede na netu ve velkém. Bohužel 12lety strhává pozornost 7leteho kteremu nez nastoupil do školy stačili mašinky a knizky a pohádky. Nyni se určitě aplikace hodi. Jinak omezuji čas a stránky dle dohody a po splnění povinnosti zr školy a kroužků. Bohužel ve škole to neovlivnim. Janina
Zuzka Čtvrtečková, 14. 4. 2016, 12.14
Náš tříleťák má taky jen youtube. Pouštím mu to, co uznám za vhodné. Ještě v létě jsme měli i tablet. Tam jsem mu stáhla pár výukových her a ty si obsluhoval sám. Ale tablet se rozbil a maminka je líná ho nechat opravit V létě jsme taky víc cestovali a co se rozbil, tak jsme zjistili, že ho nepotřebuje... )