Škola/Mateřská

zobrazeno 119×

Vložil(a): 17_Charlotte, 29. 4. 2024 10.25

Dobrý den, omlouvám se předem pokud je to zbytečný dotaz. V tuto chvíli jsem těhotná mám necelý měsíc do porodu a stále jsem bohužel (i když je to k nevíře) v rozpacích ohledně mateřské dovolené. Stále jsem nedostudovala(je mi 17 let ale s manželem jsme se vzali jsme naprosto rozhodnutí a způsobilí se o miminko starat v současné době žijeme ve svém ne tedy na úkor rodičů , jsme finančně zabezpečeni,řádně oddáni a moc se na malou těšíme proto bych jen chtěla poprosit zdržet se narážek na věk 😊) mou otázkou je zdali máte nějakou zkušenost nebo jste z doslechu něco slyšeli ohledně řešení školy stále se mi nedaří nalézt odpověď🤷🏻‍♀️. Vzhledem k tomu že jsem ještě nedostudovala a manžel také ne rozhodli jsme se na mateřské střídat a tak mým druhým dotazem je právě toto musíme někde zažádat o povolení nebo je to volitelné a nemusí se to nikde hlásit ? Omlouvám se za dlouhou zprávu a předem moc děkuji za odpovědi krásný den 😊

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

MartaZa, 3. 5. 2024, 8.44

Dobrý den, hned po porodu má tatínek nárok na tzv. otcovskou dovolenou (https://dostupnyadvokat.cz/blog/otcovska-zadost), což je nárok na 14 denní dovolenou, kterou je možné využít v období šestinedělí. Co se týká střídání rodičů na rodičovské dovolené, určitě to můžete využít. V čerpání rodičovské dovolené nejste nijak neomezeni. Tatínek může čerpat rodičovskou dovolenou stejně jako maminka, nebo se na ní mohou střídat. Počet střídání není omezen, nicméně nesmí se střídat po době kratší, než je jeden týden. O tom, jak konkrétně postupovat se raději informujte na úřadu práce, kde vám určitě vše vysvětlí. Každopádně pokud je možné střídání, sama bych ho určitě doporučila. Moc vám držím palce!

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů