Malí cyklisté na silnici
Vložil(a): Katka, 20. 8. 2016 15.00
Od kdy jste si maminky/tatínkové troufli s dětmi na silnici? Nemyslím cyklostezku, ale opravdovou silnici s provozem. My jsme začali jezdit jako rodina letos, syn má 5 a dcera 8,5 let. Jedou oba samostatně, žádné tyče a umí přehazovat.
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Mygara, 16. 11. 2017, 13.37
my si netroufli hodně dlouho, až okolo 8mi let
jitkamety, 23. 7. 2017, 13.04
Dcera ma dva roky takze zazim jezdi v sedatku ale ja s rodici jsme vyjeli na silnici když mi bylo 8
Fuga, 21. 12. 2016, 17.13
záleží na tom, jak jsou zdatní, poslušní a impulzivní a jak frekventovaná je silnice. Já bych našeho pětileťáka ještě nepustila, protože je to takový poděs
Katka, 21. 12. 2016, 19.04
Náš je taky poděs, ale na kole je v klidu
My celkově na kole moc nejezdíme, děti jsou zatím malé ale na silnici jsme s nimi ještě nikdy nejeli a dlouho ani nepojedem. I když jsme byli s partnerem sami tak jsme po silnicích nejezdili neprijde nám to bezpečné. Ještě jsem tu četla o vozíkách a tyčích tak napíšu názor. Do vozíku bych dítě neposadila ani za nic, přijde mi to nestabilní a pokud se jede blízko silnice tak akorát dýchá bordel a vodící tyč se mi taky nelíbí, to se dítě vlastně jenom táhne a samo pořádně aktivitu nevyvíjí...
Katka, 3. 11. 2016, 14.15
S vozíkem i s tyčí souhlasím.
Zuzka Čtvrtečková, 22. 8. 2016, 12.54
Starší jezdí jen na stezkách nebo po chodníku, zatím je ještě malý. Na vodící tyči jsem viděla i starší než je 5 let, to máte šikulu
Katka, 21. 8. 2016, 19.48
Vozíky jsou nebezpečné a toho prachu a zplodin co se tam děti nadýchají Stejně tak se mi nelíbí ty tyče za kolem na kterých doslova visí do silnice malé děti.
Katka, 20. 8. 2016, 21.06
Já taky silnice nepreferuju, ale bohužel na naší trase byl kilometr po silnici, která se prostě objet nedala a ani tam není chodník. Jinak samozřejmě jezdíme po cyklostezkách, nejsme sebevrazi ;o) Ale má se v tomto úseku stavět, ale to může být taky za 3 roky...
Zuzka Čtvrtečková, 22. 8. 2016, 12.55
Souhlasím!
Katka, 23. 7. 2017, 15.56
I pro nás cyklisty, naštěstí se u nás stále další a další staví.
Katka, 20. 8. 2016, 20.16
Jakože cyklisti nemají na silnici co dělat? Nebyli jsme na státní silnici ani na dálnici ;o)
Katka, 20. 8. 2016, 21.04
No a kde se to mají naučit? Jedna hodina ročně na dopravním hřišti v 10 letech to opravdu nevytrhne.
Katka, 20. 8. 2016, 21.39
A jak víte že jsem děti vystavila nebezpečí? Po silnici jsme jeli max 1 km a to jen proto že to jinudy nevede. Byl víkend, ráno, provoz malý. S tím kamionem to byla legrace nijak nás neohrozil, jen to blbě vyšlo, že já ho pouštěla a on chtěl na to parkoviště kde jsme uhnuli, takže jel pomalu za nama než jsem se rozjeli.
A jak kolo dovedete na cyklostezku???? To ponesete v ruce???ja teda neznam zadnou cyklostezku co by se na ni dalo dojet mimo silnice...a treba u nas v okoli 25km zadna neni..a po silnici musime..a jak mam nekam dojet abych se vyhla vice frekventovanym silnicim???))vy jako ridic mate byt opatrna a ne zakazovat naly ciklisty na silnici.a nebo jedte mhd ci pesky.kdyz vas to tak rozciluje;))))
Katka, 21. 8. 2016, 8.45
Tak mi třeba přes město kolo vedeme v ruce po chodníku, ale to je pár desítek metrů a pak už cyklostezka je.