Musím se někde hlásit během mateřské/rodičovské, když mi skončila smlouva?

sledováno 2× zobrazeno 1411×

Vložil(a): Radu, 3. 10. 2016 18.12

Dobrý den ve spolek, prosím o radu. Během těhotenství v PN mi skončila pracovní smlouva. 15.10. mám nastoupit na mateřskou a můj dotaz je takový:Je potřeba se na mateřské či rodičovské hlásit na pracovní úřad nebo někam, abych byla někde vedena? Vzhledem k tomu, že mi smlouvu zaměstnavatel neprodloužil, tak bych udělala nerada nějakou zbytečnou chybu. Mockrát děkuji za pomoc

Sdílejte:   | 
1

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Mygara

Mygara, 16. 9. 2017, 15.15

co vím, nikde se nahlásí

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 18. 9. 2017, 23.39

Každou změnu je nutné hlásit zdravotní pojišťovně do 8 dnů.

Leňulka, 4. 10. 2016, 6.32

Nahlásit na zdravotní pojišťovnu jinam se nemusí. Mě skončila smlouva také v těhu, chtěli kopii neschopenky a potom další doklady o mateřské a pak o rodičáku

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 3. 10. 2016, 22.11

Já si myslím, že se to nikde nehlásí, mě skončila smlouva na mateřské a také jsem nehlásila

Popsie, 3. 10. 2016, 21.57

Ja se taky nikde nehlasila

Jarka mmm, 3. 10. 2016, 21.56

Ne,jen jsem to hlásila v pojišťovně kvůli životnímu pojištění,bere se to něco jako změna zaměstnání.

vendy.z, 3. 10. 2016, 19.19

Také si myslím, že netřeba.

nellys, 3. 10. 2016, 19.03

Z PN přejdete rovnou na mateřskou,nikde se hlásit nemusíte. Měla jsem to stejně. Nahlásíte se až po skončení rodičovské

Radu, 3. 10. 2016, 19.00

Já si to myslela, ale nebyla jsem si jistá. Mockrát děkuji. Alespoň jsem klidnější. Opravdu děkuju.

snany, 3. 10. 2016, 18.52

Zajímavý dotaz, ne nemusíte. Až po skočení rodičovského příspěvku pokud nebudete mít práci.

Adrianita

Adrianita, 3. 10. 2016, 18.41

V době pracovní neschopnosti,stejně tak v těhotenství máte ochrannou lhůtu! Myslím si,že z PN můžete přejít na MD ,pokud na ni máte nárok, nebo rovnou na RD. V době,kdy jste na MD nebo na RD,není potřeba se někam hlásit,není důvod. Až vám skončí RD a nebudete mít práci,tak to pak ano.

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů