Musím se někde hlásit během mateřské/rodičovské, když mi skončila smlouva?
Dobrý den ve spolek, prosím o radu. Během těhotenství v PN mi skončila pracovní smlouva. 15.10. mám nastoupit na mateřskou a můj dotaz je takový:Je potřeba se na mateřské či rodičovské hlásit na pracovní úřad nebo někam, abych byla někde vedena? Vzhledem k tomu, že mi smlouvu zaměstnavatel neprodloužil, tak bych udělala nerada nějakou zbytečnou chybu. Mockrát děkuji za pomoc
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Mygara, 16. 9. 2017, 15.15
co vím, nikde se nahlásí
LenkaKozlova, 18. 9. 2017, 23.39
Každou změnu je nutné hlásit zdravotní pojišťovně do 8 dnů.
k.o.r.i.n.e.k, 3. 10. 2016, 22.11
Já si myslím, že se to nikde nehlásí, mě skončila smlouva na mateřské a také jsem nehlásila
Adrianita, 3. 10. 2016, 18.41
V době pracovní neschopnosti,stejně tak v těhotenství máte ochrannou lhůtu! Myslím si,že z PN můžete přejít na MD ,pokud na ni máte nárok, nebo rovnou na RD. V době,kdy jste na MD nebo na RD,není potřeba se někam hlásit,není důvod. Až vám skončí RD a nebudete mít práci,tak to pak ano.