Zavinování miminka - miminko v bezpečí

zobrazeno 620×

Vloženo: 28. 6. 2016 1.28

Miminko po porodu poprvé nově zakouší svoje smysly, zažívá gravitaci, samostatně dýchá a je obklopeno vekým množstvím podnětů. Velkou změnou je přechod z vodního a ohraničeného prostředí do volného chladnějšího prostoru. Pro navození známého pocitu bezpečí je vhodné proto miminka zavinovat. Jakým způsobem? Čtěte a shlédněte návodné video.

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

ani jednoho jsem nezavinovala.

Minnie, 3. 1. 2021, 18.49

Zavinovala jsem podle počasí, třeba prostřední dcera se narodila o prázdninách 2015 uprostřed vlny veder takže byla jen v plínce a nezavinovala jsem. Maximálně na noc.

Žofinka

Žofinka, 22. 6. 2018, 19.23

Já zavinovačka a spokojenost byla evidentní

mckvak, 24. 7. 2017, 17.06

od malicka obe deti, jinak by se nevyspali

Kikinka30, 2. 4. 2017, 6.49

Zavinovala jsem,jak mi ukazali v porodnici a mala to ocenika?

Mygara

Mygara, 20. 3. 2017, 10.45

taky jsem zavinovala a efekt byl znát

Fuga

Fuga, 15. 2. 2017, 11.33

také jsem zavinovala a to do klasických zavinovaček ještě po mně, ale nijak zvlášť jsem neutahovala

Hanka Hejková, 17. 1. 2017, 9.16

a jak je to se zavinováním a kyčlemi? zkušenosti a názory se liší, co teda čtu. Řeším právě spaní mimča po porodu a v diskusích i článcích a hlavně zkušeností ostatních maminek se setkávám, že to není zdravé pro vývoj kyčlí.. nebo záleží na typu toho zavinutí, aby byly kyčle v přirozené poloze a volněji?

Aliisha

Aliisha, 11. 12. 2016, 22.11

Zavinovala jsem a malý byl pak mnohem klidnější. Pak však vyrostl a ze zavinovačky se mi vykopával. Teď spinká ve spacím pytly a ten je moc fajn.

Rulficka48

Rulficka48, 29. 10. 2016, 11.48

Zavinovačky jsou super !

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů