Zavinování miminka - miminko v bezpečí
Vloženo: 28. 6. 2016 1.28
Miminko po porodu poprvé nově zakouší svoje smysly, zažívá gravitaci, samostatně dýchá a je obklopeno vekým množstvím podnětů. Velkou změnou je přechod z vodního a ohraničeného prostředí do volného chladnějšího prostoru. Pro navození známého pocitu bezpečí je vhodné proto miminka zavinovat. Jakým způsobem? Čtěte a shlédněte návodné video.
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Aneta Jiřičná Bendiková, 10. 1. 2021, 12.06
ani jednoho jsem nezavinovala.
Žofinka, 22. 6. 2018, 19.23
Já zavinovačka a spokojenost byla evidentní
Mygara, 20. 3. 2017, 10.45
taky jsem zavinovala a efekt byl znát
Fuga, 15. 2. 2017, 11.33
také jsem zavinovala a to do klasických zavinovaček ještě po mně, ale nijak zvlášť jsem neutahovala
Hanka Hejková, 17. 1. 2017, 9.16
a jak je to se zavinováním a kyčlemi? zkušenosti a názory se liší, co teda čtu. Řeším právě spaní mimča po porodu a v diskusích i článcích a hlavně zkušeností ostatních maminek se setkávám, že to není zdravé pro vývoj kyčlí.. nebo záleží na typu toho zavinutí, aby byly kyčle v přirozené poloze a volněji?
Aliisha, 11. 12. 2016, 22.11
Zavinovala jsem a malý byl pak mnohem klidnější. Pak však vyrostl a ze zavinovačky se mi vykopával. Teď spinká ve spacím pytly a ten je moc fajn.
Rulficka48, 29. 10. 2016, 11.48
Zavinovačky jsou super !