bylinky a domácí limonáda

zobrazeno 2064×

Vložil(a): patricia077, 28. 5. 2017 18.44

Tak jsme dnes čekali návštěvu a já chtěla honem udělat osvěžující domácí limonádu, receptů je spousta a já chtěla hlavně rychlovku, tak povídám chlapovi, co máme na zahrádce (on je vrchní sazeč), prý máš tam citrónovou mátu, říkám si fajn, mojito miluji, udělám nealko, mátu poznám :-)..tak udělám limču a chlap povídá, jj dobrá, akorát si tam dala meduňku, máta je až za ní :-)..tak jsem za blbce, ale musím říct, že meduňka mi voněla po citrónu daleko víc než ta máta..jaké děláte domácí drinky vy? A co vaše bylinková zahrádka? A poznáte vše bezpečně?

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Witchie, 26. 11. 2021, 17.02

Do limonád používám hlavně mátu, meduňku, levanduli a sedmikrásku, úžasně ji ovoní a ochutí

patricia077

patricia077, 26. 11. 2021, 18.19

A navíc to i hezky vypadá ? barevně ?

Witchie, 26. 11. 2021, 18.38

Přesně, mám je i v mrazáku a vždy dávám trochu do džbánku s vodou

mikjana, 17. 10. 2021, 19.12

Určitě vše nepoznáme, bylinek je spousty, ale mátu, meduňku rozeznám určitě.

patricia077

patricia077, 18. 10. 2021, 10.43

Já už taky

Gabill, 7. 6. 2017, 20.39

bazovy sirup milujem aj ja. V lete casto robim len nakrajany citron, listky maty a lad, len tak bez cukru. Je to osviezujuce a najlepsie zazenie smad.

patricia077

patricia077, 8. 6. 2017, 9.19

jj je to osvěžující

martinazab, 5. 6. 2017, 13.49

Ja robievam aj s medovky, aj s mäty. Keď robím z mäty, tak pridávam aj bazový sirup miesto cukru. A fajn. Akurát sa chystám robiť medovkový sirup, aby bolo aj na zimu

patricia077

patricia077, 5. 6. 2017, 16.25

Super

vendy.z, 30. 5. 2017, 6.26

Hlavně, že chutnalo

patricia077

patricia077, 30. 5. 2017, 9.02

chutnalo všem doufám

vendy.z, 31. 5. 2017, 6.45

to se pozná podle toho jak to mizí

annahb, 29. 5. 2017, 19.55

já dělám limču jen z bezu

Aliisha

Aliisha, 29. 5. 2017, 20.07

Bezovou dělá babička a nemá chybu

patricia077

patricia077, 30. 5. 2017, 9.03

já si taky vždy vzpomenu na babičku a jsem smutná že už jsou to jen vzpomínky

Aliisha

Aliisha, 30. 5. 2017, 20.19

To je život

patricia077

patricia077, 31. 5. 2017, 9.24

já vím

Cherrynka, 29. 5. 2017, 15.57

Dneska mi to nedalo a dala sem si aspon vodu s citronem

patricia077

patricia077, 29. 5. 2017, 17.41

Cherrynka, 30. 5. 2017, 15.03

No, dnešek by taky děs...

Aliisha

Aliisha, 29. 5. 2017, 20.07

Já taky. V tom vedru bodla

Cherrynka, 29. 5. 2017, 21.33

To jo, my měli na slunku skoro 40C takže děs

patricia077

patricia077, 30. 5. 2017, 9.03

jo včera jsem vyrazila se synem v poledne do města něco zařídit a masakr přišli jsme za hodinu a půl až dvě a ko

Aliisha

Aliisha, 30. 5. 2017, 20.20

U nás taky tak

Cherrynka, 30. 5. 2017, 20.22

Tak dík bohu, před hodinou byla velká bouřka a děšť, takže aspon tohle

Aliisha

Aliisha, 30. 5. 2017, 20.39

U nás zatím bez deště. Uvidíme v noci

patricia077

patricia077, 31. 5. 2017, 9.25

jo bouře parádní a zase jsem nestihla zavřít střešní okna ale z těch teplot syn zas něco chytil celou noc zvracel kašel rýma a asi i teplota se z toho snad nevyhrabeme

Cherrynka, 31. 5. 2017, 12.47

Tak asi v 11 večer byla bouřka jako pra*e... ale kdyby jste slyšely tu ránu, tak ani nevěříte, že to bouřka dokáže.... Syn spí tvrdě, ale tohle ho vzdubilo a mě tlouklo srdce strachy. Vážně nepředstavitelná rána a já nakoukla z okna, jestli nehoří strom nebo něčí střecha

patricia077

patricia077, 31. 5. 2017, 14.57

ježíš to máte fajn že vám syn tak spí nevyměníme?

Blankasiro, 29. 5. 2017, 14.21

MOjito děláme stejně tak i meduňkovo citronovou limonádu

patricia077

patricia077, 29. 5. 2017, 14.24

takže meduňkou jsem vlastně nic nezkazila

Cherrynka, 29. 5. 2017, 15.57

To mám ráda... k tomu občas i trochu alkoholu

patricia077

patricia077, 30. 5. 2017, 9.04

jj občas nezaškodí .-)

Cherrynka, 30. 5. 2017, 15.03

Chtěla jsem minulý týden zapíjet neteř, ale nevyšlo to, škoda

Cherrynka, 30. 5. 2017, 22.51

Taky mm ráda nejvíc mě baví pokusy

Žofinka

Žofinka, 29. 5. 2017, 14.07

no nevím, jestli poznám, já jsem počínající zahrádkář .-)

patricia077

patricia077, 29. 5. 2017, 14.17

to já taky a asi vždy budu hehe

Leňulka, 29. 5. 2017, 13.13

neděláme domácí drinky, u nás se pije jen voda a nebo voda s domácí šťávou. Jsme v paneláku takže zahrádku nemám ani rodiče co mají barák ani babička nikdy tyhle bylinky nepěstovali

patricia077

patricia077, 29. 5. 2017, 14.17

já dělala i v bytě měla jsem je za oknem v květináči .-) vodu piji taky ráda

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů