Dárky pro další členy rodiny
Vložil(a): Kamila Pecharová, 17. 12. 2017 0.21
Promaminky, mám dotaz.. Dáváte pod stromeček v onen okamžik překvapení dětí i dárky pro ostatní členy rodiny, kteří v tu chvíli slaví Štědrý den jinde? (babičky, dědové, bratranci či sestřenice dětí apod.) S tím, že jim je zavezete později.. Nebo tam tyto dárky vůbec nedáváte, aby to děti nemátlo? Já byla zvyklá, že jsem jako malá našla pod stromečkem něco, co jsem nemohla rozbalit a čekala až to dotyčnému předáme (vysvětleno to bylo tím, že Ježíšek je popleta a špatně dárek donesl k nám). Manžel to ale nechápe a nechce to tak.. Jak bychom ale vysvětlili dětem, kde se u nás pak někdy ty dárky vzaly?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
szendrejka, 20. 12. 2017, 11.26
My dáváme dárky jen pro nás. K tchánovcům, kteří bydlí ve vesnici to odneseme a maj to pod svým stromečkem a rozbalují to, až přijdeme k nim. A k našim na Moravu jsme to vždy vozili a dávali to tam tajně, než děti objevily dárky pod stromečkem ? Letos mi to naši trošku víc zamotali, rozhodli se, že nebudou mít stromeček. Prý jsou staří a sami dva a raději nechají živý stromek stát v lese než ho mít na 14 dní doma a pak skončí u popelnice - což chápu ? Ovšem povídejte to takhle dětem. Naši poslali peníze, ať si pořídíme, co si přejeme..... no a teď babo raď. Takže jsem vymyslela, že nakoupené dárky necháme v krabici u nás před barákem, že Ježíšek u babičky nenašel stromek, tak to nechal u nás, ať jim to předáme ? Prostě habaďůra na ty naše prcky ? Doufám, že to projde, protože děti (5 a 6 let) už jsou hodně vnímavé a přemýšlivé ...
Kamila Pecharová, 20. 12. 2017, 13.03
Dobře vymyšlené.. Nechtěli by vaši třeba mini stromeček umělý? Naši mají les, ale posledních několik let taky neřežou stromek, ale velkou spodní větev od velkého stromu, uvážou ji doma k ribstoli, ozdobí a vypadá to úplně jako stromek
szendrejka, 20. 12. 2017, 14.53
Umělé v naší rodině asi ne ?Mamka má nazdobenou větvičku ve váze. A na štědrý večer chodí k bráchovi do vedlejší vesnice, takže už se prostě rozhodli ? Snad to projde i u nás ?
Mygara, 18. 12. 2017, 12.06
jak kdy a jak komu ), domluvím se vždy s konkrétní osobou nebo rodiči od dítla
Žofinka, 18. 12. 2017, 8.22
dáváme, říkáme, že Ježíšek to měl těžké ( i když dcera je na to pochopení ještě malá)
Janako, 17. 12. 2017, 21.45
Davame to a rikame, ze to Jezisek donesl pro babicku k nam.
Kamila Pecharová, 17. 12. 2017, 22.01
Až bude starší, bude právě víc vše vnímat.. Jak vysvětlíte, kde se tam najednou vzali další dárky?
Kamila Pecharová, 18. 12. 2017, 19.31
Tak on jeden dárek pro babičku se přepravuje tajně snáz, než 10 a víc dárků pro celou rozlehlou rodinu..