myčka nádobí a plasty
Vložil(a): patricia077, 29. 4. 2017 12.46
Nikdy jsme neměla a ani nechtěla myčku nádobí, v novém bydlišti ji máme, bydlíme tu měsíc a ještě jsem ji nepoužila až dnes, ale už se tu hodinu mořím s tím, co můžu a co nemůžu, kamarád google má rozporuplné rady :-)..jako třeba plasty ano či ne? Prý jsou na nádobí všude znaky ale nejsou, například na pánvi Tefal není nic..a propo jak ji čistíte? Stačí nějaký čistící program a tablety a je to? Předchozí majitelé ji nechali no jak to říct slušně...
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
patricia077, 8. 8. 2019, 16.32
Taky sbíráme třídíme odpad a souhlasím plasty omezit
Mygara, 9. 5. 2017, 14.36
hlavně občas vyčistit mechanicky filtr, někdy dávám i spešl přípravek a na vysokou teplotu, ale leze to do peněz, to ten ocet vyjde levněji. a plast tam nedávám
Žofinka, 9. 5. 2017, 9.22
plastové krabičky do myčky nedávám z důvodu, že se mi převrátí, ale talířky ano, a pánev směle také a je OK
Fuga, 9. 5. 2017, 7.51
já ji čistím jednou za 3 měsíce prostředkem na čištění myček z Lidlu, stojí pár korun, jen je problém, že je k dostání jen při jejich akci čistota a lesk, tak nakoupím do zásoby. a filtr myji kartáčem co 14 dní
patricia077, 9. 5. 2017, 8.58
díky za tip zkusím nejdřív ocet a uvidíme
Čištění buď octem jak se zde již uvádí nebo se prodávají přímo čistící prostředky, které se dají do myčky a zapne se nějaký delší program s vyšší teplotou (vždy je návod uvedený na daném konkrétním čistícím výrobku). Plasty obvykle problém nebývají, stejně jako většina nádobí, které se dnes prodává. Jediné co mě napadá je dřevěné nádobí, to by se do myčky dávat nemělo, takže například vařečky, prkýnka apod.
patricia077, 3. 5. 2017, 8.33
díky za rady jj souhlasím
patricia077, 30. 4. 2017, 14.08
jéé tak to jste ještě horší než já..já po měsíci
Já bych bez myčky nedala ani ránu. Úplně jsem si na ní zvykla. Dávám do ní úplně vše. Vím, že by se moc neměli třeba nože nebo dřevěné věci, ale já to tam dávám stejně. A čístím tak, že tam naliju ocet a uapnu program s co nejvyšší teplotou. A samozřejmě vyčistím filtr.
patricia077, 30. 4. 2017, 14.09
ocet lijete kam přesně? děkuji
louskacek2, 30. 4. 2017, 8.25
Čistíme tak ze do myčky nacaka ocet a zapnu klasicky program či nějaký na větší teplotu. Dávám tam vse. Velké nádobí hodně spinave umyju rucne. Bez mycky nikdy nejsem otrok
patricia077, 30. 4. 2017, 14.09
ten ocet kamkoliv?
louskacek2, 30. 4. 2017, 22.22
Otevřu nacakam cca 2 dcl zavřu a pustím naprazdno?.
patricia077, 1. 5. 2017, 13.08
super díky za tip
louskacek2, 1. 5. 2017, 18.41
me to takhle poradil opravar a pry je to lepsi nez nejaky specialni produkty tomu urcene:-). Octem cistim i pracku a nikdy nic:-)
patricia077, 1. 5. 2017, 20.15
U pračky mi ocet nepomohl a ta myčka pak nesmrdí?
louskacek2, 1. 5. 2017, 20.58
Ne nesmrdi
patricia077, 2. 5. 2017, 9.27
tak fajn
Blankasiro, 29. 4. 2017, 21.46
dávám všechno
patricia077, 29. 4. 2017, 22.33
Ano pry se tupi