Názor na technologický systém určený pro snižování spotřeby elektrické energie
Vložil(a): Marcel 123, 6. 3. 2019 21.26
Zdravím, chci kupit technologický systém určený pro snižování spotřeby elektrické energie. Po instalaci by to mnělo uspořit od 25 do 30% spotřeby elektřiny. Hlavně to chci koupit kvůli starým spotřebičům, které mají zlé energetické třídy. Oplatí se mi to? Nebo mám kupit novou myčku, sušičku a pračku. Různé recenze i testy s energetickými třídami A+++ dokážou ušetřit 25% energií. Kdyby koupím aspoň kombinovanou pračku se sušičkou tak to mám úsporu 50%. Nebo ne? Nefunguje to tímto způsobem? Když například koupím zvlášť pračku a sušičku s energetickou třídou A+++ ušetřím ještě víc? Našla jsem článek (https://www.eon.cz/radce/a), kde v tabulce pěkně vidět úsporu za několik let. Je to možný? Když se například ale zaměřím na sušičky a jejich testy na http://nejsusicky.cz/recenze-susicek-pradla/susicky-samsung/ ohledem energií tak mi to nevychází protože jsou dost energeticky neúsporný i při třídě A+++. Čemu mám věřit?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Mygara, 8. 3. 2019, 16.18
tak top bych se nedopočítala ani já
zuzkagodarova, 7. 3. 2019, 17.27
davno je zname ze tieto akoze setriace triedy su velky ... s prepacenim za vyjadrenie, zbytocna reklama
L.janicka.l, 7. 3. 2019, 13.57
V dnesni dobe se nevyplati setrit, plati se i za to ze se malo vyuziva, a ten kdo plytva ma o mnoho mensi fakturu, stejne je to i u topeni, mam otevrena okna a musim obcas topit at neplatime za to ze netopime
Janako, 7. 3. 2019, 12.20
Dotaz na správném místě ?
patricia077, 7. 3. 2019, 10.13
Už bych se opět jen opakovala ale díky za inspirativní diskuzi ))))
koupit jenom pračku, bez těch dalších věcí se dá krásně obejít. Pro mě jsou to zbytečnosti, nemám ani myčku ani sušičku a vůbec mi to nevadí ani po tom netoužím. Takže kupte jen pračku a ušetříte úplně nejvíc. Případně se dá prát i v ruce na valše tam nemusíte řešit jestli A+++ nebo B---