Nejznámější mýtus- ježek s jablkem na zádech
Vložil(a): snany, 28. 8. 2016 9.47
V pátek jsme s kolegyní narazily na leták kde má ježek na bodlinách napíchnuté ovoce a pod obrázkem byla básnička nabádající děti ke konzumaci ovoce, samozřejmě se hned rozvinula diskuze zda dětem takovým způsobem prezentovat či ne. Jsem ráda, že jsme se shodly a použijeme fotku morčátka, které bylo ve školce ( bohužel v létě zemřelo). Jak je to ve vaší školce, kreslí děti stále obrázek ježka s jablkem? Případně vysvětlujete doma, že ježek ovoce nejí?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Mygara, 12. 11. 2017, 5.56
také to naše děti tvořily a dělaly, je to klasický mýtus, jak píšete
Fuga, 23. 12. 2016, 5.38
kreslí, ale nevidím v tom problém,
Zuzka Čtvrtečková, 31. 8. 2016, 15.00
Je to jako s pohádkou, některé věci jsou jen jako- třeba když Krteček dává jahodu kaprovi a rozdělí se s medvědy o koláč. Apropo myši taky nejedí sýr a jsou vyobrazovány snad častěji, než ježek s jablkem.
klarike1, 28. 8. 2016, 16.30
Zatím neřešíme, ale dcerka je zvídavá a ptá se často, co které zvířátko jí. Určitě je rozdíl přírodovědná kniha a pohádková.
Katka, 28. 8. 2016, 14.26
Ano, taky už jsme na to narazili a dcera z toho byla zaražená, proč se to tak kreslí, když je to špatně.
k.o.r.i.n.e.k, 28. 8. 2016, 14.12
Ve spoustě knížek je ježek s jablkem, takže bych jen vysvětlila, že ježek jablka nejí, ale jen ten pohádkový a v knížkách ano a určitě bych se nebránila tomu, aby ho dítě malovalo ...