Strom

zobrazeno 614×

Vložil(a): Cherrynka, 8. 5. 2018 13.59

Ještě jak jsem psala o tom rodokmenu... tak jsem na několika fotkách našla, jak mnoho lidí objímá stromy a dávají na ně ozdoby, ale ne typů vánoční atd... to vypadalo jako nějaký rituál či co? Já jen, jestli to nebyl nějaký zvyk v té době? Protože je to na cca 9 fotkách, na dvou z nich je rok psán 1901. Že by mi to nějak pomohlo k rodokmenu? Fakt budu ráda za každou informaci, že by to třeba mělo nějakou spojitost.

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

vivianr, 9. 12. 2018, 9.35

Tak z této doby doma fotky nemáme. Většinou mám fotky vzniklé kolem první světové války a pocházejí spíš z atelieru, než že by si je předci dělali sami. Nepamatuji se, že by někdo na fotkách objímal strom a přijde mi to hodně zvláštní tady u nás takový zvyk.

Mygara

Mygara, 10. 5. 2018, 19.04

vůbec netuším

vaniilla, 9. 5. 2018, 22.45

Zajímavé, ale nikdy jsem o tom neslyšela.

Cherrynka, 10. 5. 2018, 10.06

Já jedině to, že prý mají léčit

Žofinka

Žofinka, 9. 5. 2018, 14.43

Nevím, nic takového jsem neviděla

Cherrynka, 10. 5. 2018, 10.07

Já taky ne a proto mi to přijde nějký divný

Fuga

Fuga, 9. 5. 2018, 10.50

tak to nevím, třeba je to váš rodinný zvyk

Cherrynka, 10. 5. 2018, 10.07

Já ho teda nedělám

Janako

Janako, 8. 5. 2018, 22.20

Dnes se to dela kvuli cerpani energie nebo tak neco,ale jestli to tak bylo i driv???

Cherrynka, 10. 5. 2018, 10.07

O tom sjem slyšela. Nejspíš jo

Leňulka, 8. 5. 2018, 22.10

Tak to teda netuším ale zní to zajímavě, až něco najdeš co by to mohlo být dej vědět, to mě zajímá

Cherrynka, 10. 5. 2018, 10.08

No nejspíš to bude asi kvůli té čerpání energie, ted je to populární

patricia077

patricia077, 8. 5. 2018, 21.47

Stromy se objímají kvůli energii ne jinak nevím

Cherrynka, 10. 5. 2018, 10.08

Taky si myslím, že to tedy bude ono

Gabill, 8. 5. 2018, 20.55

Netuším. S takými fotkami som sa zatiaľ nestretla.

Cherrynka, 10. 5. 2018, 10.08

Já taky ne, proto mě to zajímalo

Markéta Adamcová (marqueta)

marqueta, 8. 5. 2018, 20.43

Nedávno jsem v nějakém dokumentu slyšela něco o tom, že při nějakých svátcích věšeli lidi na stromy všelijaké věci, pro děti....Ale už si to moc nepamatuju. Vzpomínali na to tam babičky a děděčci, jak to pro ně dělali jejich rodiče. Přišlo mi to jako hezký zvyk, ale nevím co to bylo za svátek nebo příležitost.

Cherrynka, 10. 5. 2018, 10.08

No možná jo, zeptám se příště babičky

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů