Podpora v nezaměstnanosti

zobrazeno 1920×

Vložil(a): Leňulka, 21. 1. 2019 16.34

Maminky vím, že po rodičáku, pokud se není kam vrátit tak je nárok na podporu ale mě zajímá pokud to platí i když matka byla vedená jako osoba pečující o dítě, hlášená na zdravotní pojišťovně. Mě smlouva v práci skončila ještě v době těhotenství, rodičák jsem měla krátký (z finančních důvodů) velkou měsíční částku. Pak po uklidnění krize a skončení rodičáku jsem se nahlásila na zdr. pojišťovnu a teď mě zajímá, jestli bych měla nárok na podporu když se nahlásím na ÚP než si něco najdu a než si dcera zvykne ve školce. Na netu jsem našla něco, že to snad jde když je to 4let dítěte ale těžko říct jaká je realita, neví někdo?

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Mygara

Mygara, 9. 2. 2019, 12.41

Tak to je fajn, že je nárok, já žila v bludů, že ne

Misska20, 26. 1. 2019, 17.57

Ano jde. Po skončení pobírání rodičovského příspěvku jsem byla těhotná (do porodu 3 měsíce)na úřadu mi paní tvrdila že nárok na podporu v nezaměstnanosti nemám. Tak jsem to neřešila, šla jsem se nahlásit na pojišťovnu že se starám o malé dítě aby za mě platili alespoň zdravotní pojištění. Ale nedalo mi to, šla jsem na úřad práce a tam mi paní sdělila, že samozřejmě nárok na podporu v nezaměstnanosti mám.takze jsem zašla s kartičkou z pracáku na zdravotní pojišťovnu a bylo to v pořádku.

slavuska

slavuska, 24. 1. 2019, 2.50

Jojo myslím že jo

Minnie, 23. 1. 2019, 19.31

Super diskuze, myslím že to nejspíš budu za 3 roky taky řešit, tak je fajn to vědět, i když kdo ví co bude do tý doby... a stejně to do té doby ještě 4x změněj

NiFee

NiFee, 23. 1. 2019, 18.06

to ti povedia najlepsie priamo na mieste

Fuga

Fuga, 23. 1. 2019, 10.31

Sama o tom vím houby, ale je fajn, že dostaneš alespoň něco

Monuli, 22. 1. 2019, 21.30

Na pracáku určo poraděj,já jsem na toto levá

L.janicka.l

L.janicka.l, 22. 1. 2019, 20.02

Urcite jo, jen pocitej tak se 4tis, aspon co jsem slysela z okoli tak se dava neco pod 4.treba je to uz vic

Leňulka, 22. 1. 2019, 21.53

tak to je mi jedno kolik to je i kdyby jen 2tis. to zase neřeším

L.janicka.l

L.janicka.l, 23. 1. 2019, 7.11

Jj, hlavi je byt nekde vedena.

Leňulka, 23. 1. 2019, 8.35

mě jde stejně jen o ten začátek než si dcera zvykne, takhle jak jsem hlášená na zdravce tak tam může být jen do oběda, právě potřebuju aby si tam zvykla celodenně i na spaní po obědě a budu chodit do práce tak aby nebyl problém s tím

Adrianita

Adrianita, 22. 1. 2019, 13.35

Ano, je nárok. Zajdi si na úřad a dozvíš se víc a rovnou můžeš vyplnit.

Leňulka, 22. 1. 2019, 21.55

tak hned to nepotřebuju to já se informuju dopředu, to až tak v srpnu, září, jestli do té doby nenajdu práci, ale zase holka do školky půjde až od září takže dřív stejně nebudu moct nastoupit

Lenička, 24. 1. 2019, 10.13

Oni to klidně do té doby můžou změnit.?

jitka46

jitka46, 22. 1. 2019, 13.10

Něco málo by tam mělo být. Myslím, že kamarádka taky říkala do 4 let věku.

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů