Pronajatý plesnivějící byt
Vložil(a): silvousek, 27. 3. 2018 13.53
Hezký den, Měla bych dotaz. Dávala jsem jej i do poradny, Ale zatím mi odpovězeno nebylo. Od ledna mám v pronájmu byt 2+kk. Bydlím tu se dvěma malýma dětma. Po čase užívání bytu jsem zjistila, že byt je hrozně mokrý a hodně náchylný na plísně. Plesniví a plave toaleta (tam plesniví teď momentálně spáry). V kuchyni plesniví zeď pod oknem, vedle sporáku (volné místo) plesniví též spáry, nad linkou také spáry, v ložnici za postelí se také dělá plíseň. Nicméně s majitelem jsem se domluvila podepsat ukončení nájemní smlouvy ke konci měsíce (teď března). Otázka zní, mám tu plíseň tam nechat nebo to mám odstraňovat? Majitel se ani nebyl podívat a nevěří mi, že je to tak hrozné. Mám strach, aby mi třeba kvůli tomu nedělal problém s vrácením kauce a nájmu, co jsem zaplatila za duben. Navíc jsem se byla podívat ve vedlejším bytě, kde si "vesele" bydlí 7 ukrajinců po strop v plísni, a to nekecám, úplně mi spadla čelist a bylo mi uzko z toho, v čem tam jsou. Omlouvám se za román a děkuji za každou radu. :)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Lenča Pešková, 28. 3. 2018, 13.16
rozhodne bych ji na sve naklady neodstranovala. ohledne kauce asi zalezi hodne na pronajimateli.
Lenča Pešková, 28. 3. 2018, 20.39
no prave. muze tvrdit ze tam nebyla a je to slovo proti slovu.
NiFee, 28. 3. 2018, 8.25
Pokial tam nechces bývať neodstranuj.
Žofinka, 28. 3. 2018, 7.39
Já bych ji neodstranila, to bys tam rovnou mohla zůstat bydlet