protikuřácký zákon

zobrazeno 1765×

Vložil(a): patricia077, 31. 5. 2017 15.19

Stará věc, která vešla v platnost a je kolem toho zas haló všude možně..nevím, jaký názor máte vy, ale já osobně si myslím, že když už ve většině zařízení platilo, že se v době oběda nekouří, tak to zas taková změna není, nekouří se už na veřejných společných místech jako jsou zastávky MHD apod. a dobře vím i od kuřáků, že jim taky nechutná jídlo, když jim do toho někdo hulí natož nekuřákům, takže můj názor je, že je to dobře a to nejen proto že jsem sama nekuřák a celá naše rodina kromě mého táty a tchýně bohužel..

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Marusk

Marusk, 23. 10. 2017, 10.15

Souhlas. Ale ono když se v těch restauracích kouřilo večer, tak i přes ten oběd to tam zůstávalo nasmrádlé. A to už dnes není

patricia077

patricia077, 23. 10. 2017, 10.46

jj tj fakt mně stačí když jíme u tchýně kouří v kuchyni běžně a smrdí to tam a to má nový byt vymalovaný

Marusk

Marusk, 23. 10. 2017, 14.04

Hm, to je nic moc. Ono se to bohužel drží v těch zdech a jen větrání to nezachraní.

patricia077

patricia077, 23. 10. 2017, 14.07

tohle já bohužel vím

jancaan, 12. 6. 2017, 14.43

Je paradox, jak se teď kuřáci rozčilují a dělají ze sebe chudáčky.. A co my nekuřáci, kteří dýchali celou dobu ty kuřácký smrady a neměli jsme často ani na výběr např. na zastávce, při chůzi po městě..

patricia077

patricia077, 12. 6. 2017, 15.00

tak to mohu jedině souhlasit, jako naši známí kouří a přijeli na návštěvu vrhli se na terase na popelník tchýně všude kolem malé děti teda i jejich a ani se nezeptali zda mohou no štve mne to a ne že ne!

vendy.z, 9. 6. 2017, 20.51

já jsem ráda ...

patricia077

patricia077, 10. 6. 2017, 10.05

to věřím .-)

vendy.z, 10. 6. 2017, 11.34

Eliška Kozlova, 3. 6. 2017, 8.33

Tak jsem se ptala manžela, jak v hospodě a prý je tam stejné obsazení, jako před zákonem, jen na stolech nejsou popelniky

patricia077

patricia077, 3. 6. 2017, 8.45

haha no vidíte to chlapi to buď vydrží nebo si odskočí ven někam

Mygara

Mygara, 2. 6. 2017, 17.33

já jsem pro, ale nějaká 4. cenová, kam chodí chlapy hlavně na pivo, mají tam maximálně utopence,tam je to takové sporné. Jsem jiank nekuřák

patricia077

patricia077, 3. 6. 2017, 8.47

já vím že je to sporné každá mince má dvě strany ale těžko hledat kompromis

nikolava, 2. 6. 2017, 8.27

Jsem PRO. Já jsem nekuřák, tudíž se mi nelíbilo když vedle u stolu kouřili. Mě to dusí

patricia077

patricia077, 2. 6. 2017, 9.17

chápu .-)

Petra Schoberová, 2. 6. 2017, 5.18

Souhlasím s tím, že by se nemělo kouřit v restauraci, u nás je jedna kde je dětský koutek a kromě dvou hodin během obědu se tam normálně kouří, což se mi nelíbí.. Co se týká hospůdek bohužel u nás je to zvykem a ne na hospůdce zda chce být kuřácká nebo nekuřácká, je spoustu podniku a hospod kde se kouřit nesmí, pak jsou takové ty kde ano, a co vím u nás do některých chodí hlavně dedulove na Marias, pivecko a cigarko, chodí tak více než dvacet let, mladí si zvyknou ale těchto je mi líto, celý život se drou a pak nemohou nic.. Myslím že takto si své stáří nepředstavovali, co se týká dětských hřišť, to myslím že je automatika že se tam nekouři.. Každá věc má své pro a proti, bohužel hodně příjemných míst zkrachuje

patricia077

patricia077, 2. 6. 2017, 9.18

kdyby to fungovala tak by se to dalo dělit a všichni by byli spokojení, bohužel to tak nefunguje...jo taky jsem si myslela, že na dětských hřištích se nekouří ale psala tu jedna maminka že u nich ano a ten dětský koutek u vás kde se kouří tj taky nic moc teda nevím zda bych tam chodila

Petra Schoberová, 3. 6. 2017, 14.59

My tam nechodíme jen vím že to tu je .. Máte pravdu bohužel v této zemi nefunguje nic

patricia077

patricia077, 3. 6. 2017, 17.46

Jo bohužel vse se tu zneužívá obchází atd

dadinkamaminka, 1. 6. 2017, 15.29

Ja moc nesouhlasim. Podle me do hospody cigarety Proste patri. Do restaurace ne, ale do hospody ano. Jeste jsem nevidela cloveka, ktery si u pití piva nezapali... Podle me by to meli nechat na majitelich hospod. Jsou to jejich hospody. Tak at si s nimi delaji co chteji, be? Tohle uz je trosku omezovani osobni svobody. Ale je mi to celkem jedno, do hospod nechodim a kdyz uz tak na zahradku, kde Se kourit muze. Pokud by to zakazali I tam, asi by prisli o spoustu zakazniku:-)

annahb, 1. 6. 2017, 16.11

přesně takové ty klasické hospody .... nevím no ... to redko k pívu prostě patří

dadinkamaminka, 1. 6. 2017, 16.30

Mam stejny nazor:-)

patricia077

patricia077, 1. 6. 2017, 18.47

Ja pivo rada piji tocene v lete nejradsi s kouřit u toho rozhodne nemusím

annahb, 2. 6. 2017, 16.08

tak jasný já bych brala když by to bylo zakázaný v restauracích-lidi se tam jdou najíst,berou si tam děti atd... ale tokové ty klasické hospody to můžou bez zahrádek pomalu zabalit-kvůli kouření do toho nacpaly mrtě peněz,aby udělali oddělené prostory a ted tohle-za pár let se lidi v hospodách nebudou moci ani ožrat-pak se divěj že je spoustu černých nalejváren

patricia077

patricia077, 2. 6. 2017, 21.22

Jenže to deleni na hospody a restaurace v realu neni moc možné ale aspoň ne v zákone myslim ze by se to zneužívalo

patricia077

patricia077, 1. 6. 2017, 18.46

Jestli neviděla prijedte se mrknout my u piva nekouříme nikde ale nasi znami ano a ja to nikomu nezakazuji ale smrdí mi to tj fakt

Žofinka

Žofinka, 1. 6. 2017, 15.20

konečně, lidi kouří i na dětském hřišti

patricia077

patricia077, 1. 6. 2017, 18.48

No tak to.pak je uz sila! Na jednom jsme dnes byli naštěstí vse ok

darzanka, 1. 6. 2017, 9.29

Já jsem rozhodně pro. Myslím, že teď se kolem toho dělá humbuk a za rok nikoho ani nenapadne, že by to mohlo být jinak. Doma ty lidi taky nekouří, ale chodí někam na balkon nebo ven. Tak snad na těch pár hodin v hospodě to přežijou. Ještě poměrně nedávno se mohlo kouřit i ve vlaku a dneska je to úplně samozřejmé, že se to nesmí. Tohle dopadne stejně. Chápu, že třeba na jídlo má každý možnost jít tam, kam mu to vyhovuje, třeba najít si nekuřáckou restauraci. Jenže kolikrát už jsem dostala chuť třeba na tatarák, který dělají nejlepší v Hradci zrovna v kuřácké hospodě a kvůli tomu jsem si jí vždy musela nechat zajít. Kouření je v dnešní době už přežitek.

patricia077

patricia077, 1. 6. 2017, 9.30

já souhlasím

Eliška Kozlova, 1. 6. 2017, 9.40

Také souhlasím

Cherrynka, 1. 6. 2017, 10.09

Tak znám dost lidí, co si hulí i doma, třeba i v posteli. Jsem nekuřák, ae vadí mi to omezvání. Tak at je zakážou úplně, nebo at to nechají být!!

patricia077

patricia077, 1. 6. 2017, 10.19

njn asi to není jednoduché zvláště u nás

Cherrynka, 1. 6. 2017, 12.11

To jo.... poslední dobou vymýšlí jen samý kraviny

darzanka, 1. 6. 2017, 10.46

Ale jaké omezování? Mám kamaráda a ten přesně tímhle argumentuje, jen právě naopak. Když vy si jdete někam sednout s partou lidí, kde jsou i kuřáci..omezujete vy je nějak jako nekuřák? A oni vás? Mě teda oni omezují. Beru jako omezování i právě to, že vůbec musím hledat a pátrat, kam si vůbec můžu jít večer sednout.

patricia077

patricia077, 1. 6. 2017, 11.01

však právě..jako děda u nás taky nekouří v obýváku že, jde ven prostě a s kočárkem jim taky říkám, ať mi nekouří...no ale to je složitější teda...

Cherrynka, 1. 6. 2017, 12.12

Tak mají nekuřáci chodit tam, kde se nekouří vůbec. U nás jsou takové tři. Omezování je to na obou stranách

Adelinka, 1. 6. 2017, 13.10

Uplně s vámi souhlasím!

Adelinka, 1. 6. 2017, 13.14

Já to teda jako omezení nevnímám. Když chce někdo kouřit, ať si kouří, ale někde, kde nebude ničit zdraví jiným lidem. Normální je přeci nekouřit!Tak jaké omezování.

darzanka, 1. 6. 2017, 16.45

Přesně tak. kouření je nezdravé, lidi s cigárem v ruce vypadají nechutně, rozhodně to není nic líbezného, co by se mělo jakkoli obhajovat. Chci aby moje dcera jednou koouřila? Rozhodně ne. Tak proč se kuřáků zastávat. Vždyť je to zlozvyk a závislost.

patricia077

patricia077, 1. 6. 2017, 18.48

Jj souhlas

Adelinka, 1. 6. 2017, 13.09

Přesně, taky mi kolikrát chutnalo v kuřácký restauraci a manžel tam nechtěl kvůli tomu chodit.

patricia077

patricia077, 1. 6. 2017, 18.49

To znam taky

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů