Rodné příjmení po druhém rozvodu

zobrazeno 1756×

Vložil(a): Kama, 5. 2. 2017 16.22

Maminky,chtěla jsem se zeptat,podruhé se rozvádím,z obou manželství mám jedno dítě, takže dcera má příjmení po prvním, a syn po druhém manželovi. A já uvažuju,že si vezmu po rozvodu zpět své rodné příjmení, protože mi je blbé si vzít prvního manžela.A příjmení současného manžela nechci,protože nechci příjmení někoho, kdo mi hodně ublížil,respektive nejde ani tak o manžela, ale spíš o tchyni.Jenže mám dilema.Mám si přesto vzít příjmení svého prvního manžela, nebo rodné? Co byste poradily?

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Žofinka

Žofinka, 27. 11. 2017, 12.34

pokud by to šlo, tak rodné

Mygara

Mygara, 8. 2. 2017, 12.16

chtěla bych rodné

nikolava, 7. 2. 2017, 20.48

Asi bych zvolila rodné přijmení, ale je škoda, že se každý budete jmenovat jinak

Kama, 7. 2. 2017, 22.03

Ano,je to škoda, ale opravdu nechci mít příjmení současného manžela do konce života

nikolava, 7. 2. 2017, 22.07

To chapu treba se to v budoucnu nejak vyresi a budete se jmenovat vsichni stejne

Kama, 8. 2. 2017, 8.01

Zkusím se ještě domluvit v budoucnu s otcema,ale pochybuju,že to projde.Oba se totiž o děti soudí.

Leňulka, 7. 2. 2017, 16.37

Mě by se nelíbilo abych měla jiné příjmení než další dvě děti, buď bych volila jméno po jednom z manželů abych měla stejné aspoň s jedním z dětí a nebo pokud by šlo změnit příjmením dětem ale to asi bude tvrdý oříšek

Kama, 7. 2. 2017, 17.00

Dětem to bohužel nepůjde.

vendy.z, 7. 2. 2017, 7.02

Podle mě dává smysl to rodné... ale je to divné, nešlo by změnit příjmení i dětem?

Leňulka, 7. 2. 2017, 16.39

změnit příjmení dětem rozhodně není nic jednoduchého, museli by souhlasit otcové a jinak by to šlo soudně ale jen za předpokladu, že jsou otcové nějací delikventi apod. teda aspoň co vím. Není to nic lehkého změnit příjmení dítěti

vendy.z, 8. 2. 2017, 6.47

to je síla...

Kama, 7. 2. 2017, 16.59

Bohužel nešlo, otcové souhlas určitě nedají, a soudů mám až až.

vendy.z, 8. 2. 2017, 6.47

to jsou patálie

Kama, 8. 2. 2017, 8.01

To jo

Aliisha

Aliisha, 6. 2. 2017, 20.55

Já bych si vzala rodné.

Čertice, 6. 2. 2017, 18.53

Vzala bych si rodné alespoň to druhému prckovi nebude líto

Lenča Pešková, 6. 2. 2017, 12.17

Já bych byla rozhodně pro to příjmení aby se alespoň jedno dítě jmenovalo po vás mě. Strašně mi vadí že se malá jmenuje jinak než já a kdybych se jmenovala Á, dítě B a další C to bych asi nedala ?

Jana82

Jana82, 6. 2. 2017, 10.10

Když mají děti příjmení po otcích, tak bych si nechala rodné. Nechtěla bych příjmení ani prvního manžela, přijde mi to divný.

horri, 6. 2. 2017, 9.41

Já bych si nechala příjmení po manželovi kvůli dětem, ale pokud by mi ublížil, tak bych se taky asi vrátila k svému rodnému.

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů