Zelená úsporám a kotlíkové dotace
Vložil(a): snany, 18. 2. 2017 10.27
Řešila některá z vás nedávno uvedené dotace? Tohle je pro mne španělká vesnice a vůbec se v tom nevyznám. Letos chceme zateplit dům a vybudovat novou kotelnu. Uvítám všechny rady ;-)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Žofinka, 24. 11. 2017, 15.27
je to pěkná džungle, kde je nutné dodržet spoustu nařízení, ale nejdeme do toho, že nejsme schopni splnit všechny podmínky na výměnu kde čeho
sestricka1989, 11. 3. 2017, 13.32
pro mě velka neznama taky to budem řešit
Fuga, 20. 2. 2017, 6.57
my využili (snad) kotlíkovou dotaci, žádost podaná hned v lednu 2016, jak byla vyhlášená pro náš kraj, žádost o proplacení jsme dali v listopadu a peníze zatím nemáme. Je to buzerace ohledně vyplnění té žádosti (manžela jsem vyštvala na školení, jak ji vyplnit, protože předtím na maily žádná reakce a než výzvu vyhlásili, tak tam nebyl telefon) a mají na vše hodně času, podepsanou smlouvu jsme dostali v září. A nejvíce mě dorazilo to, že se to zdrželo např. i tím, že po autorizovaném inženýrovi přepočítávali energetický štítek domu (ten jsme dodali my). A pak že se neplýtvá penězi. Já doporučuji to školení a jinak se připravte na spoustu papírování a taky ti montéři musí být proškolení apod. Ale jestli to klapne, tak máme novou kotelnu za hubičku
Mygara, 19. 2. 2017, 19.08
je to hrozný opruz a nevím, zda jde využít obě dotace naráz, zdá se mi, že v zelené úsporám je i určitý typ dotace na kotel. U kotlíkové byste dostali na zateplení ale málo, jen v rámci tzv. mikroopatření (20 tis)
Eliška Kozlova, 18. 2. 2017, 21.33
Manžel žádal přes konkrétní firmu přes internet. Naše žádost byla někde na 1200 místě a brali 800, pak se to navysovalo, ale málo Snad příště, zatím to není akutní. Ještě ze mám šikovného manžela, ja jsem na tohle totální 'analfabet'
patricia077, 18. 2. 2017, 20.20
Jjj je to tak u nas nejsou ještě vyplaceny ani lonske žádosti nebo uzavřeny
patricia077, 20. 2. 2017, 13.37
Lenourecek, 18. 2. 2017, 16.41
Pro mě je to tedy velká neznámá ...
patricia077, 18. 2. 2017, 18.31
uf teda
patricia077, 18. 2. 2017, 13.57
Taky u nas byl předevčírem topenář a kotel a prace skoro 80litru plus se zjistilo ze se musi vyvlozkovat komin takže kominik a dalších dvacet dnes jsou prisne revize a je to fakt raketa