Co vám Covid a tahle divná doba dala/vzala...?
Vložil(a): LucieS, 30. 10. 2020 12.25
Docela mě zajímá, jak jsou na tom ostatní. Co vám posledního půl roku dalo či vzalo? Naši rodinu to zasáhlo docela razantně. Můj zaměstnavatel to neustál a celá fabrika skončila. Našla jsem si jinou práci (zkusila jsem státní správu), ale zjistila jsem, že dělat papírování pro papírování není nic pro mě. A jen mě to utvrdilo v tom, že ve státní správě je přebujelá zaměstnanost. Tak teď v pondělí nastupuji zpět do soukromé sféry, snad to konečně klapne. No a můj partner se dozvěděl včera, že ani jejich fabrika to neustála, ale to se tušilo již delší dobu a bylo to spíš ovlivněno končícími daňovými prázdninami a fabrika se přesunuje na východ. Takže doufám, že si partner najde něco jiného a snad i podobně či lépe placeného co nejdříve. No a co se týče malé... velmi mě mrzí, že prckové nemůžou chodit na kroužky, do školy, že nemůžou moc potkávat kamarády. Myslím si, že ta zameškaná škola a nabourané vztahy a výpadek v kroužcích bude jednou velký průšvih. A jak jste na tom vy ostatní?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Tak u nás pracovně pořád stejně já na rodičáku a manžel OSVČ elektrikář a zakázky má. Děti malinké školkové jsem si nechala doma. Už jsme nákazu v MŠ měli, hygiena posílala děti na testy nesmyslně po 14 dnech od kontaktu.... takže od té doby jsou děti doma, protože odmítám s nimi dojíždět každý měsíc na testy (určitě to nebylo naposledy). Syn je předškolák takže plníme povinné úkoly, které ho naštěstí baví, chodíme ven, tvoříme, hrajeme si a jsme prostě spolu.....upřímně někdy nemám den a děcka mě vyloženě serou, ale nikdo není dokonalý, večer se zhluboka nadechnu, vyspím se a ráno jsem zas fajn máma. Já se konečně dokopala k tomu chodit běhat, klušu už 2 měsice a kupodivu mě to baví? Manžel je na tom hůře, zrušili mu fotbal (2x v týdnu trénink a o víkendu zápas), tak se teď realizuje alespoň na zahradě a kolem domu. Nejvíce mě štve to, že je vše zavřené... Jezdily jsme s malou na plavání kojencu, výlety,... Možná jsme sobec, ale i přes zákazy a příkazy se scházíme s rodiči a sourozenci a taky chodíme na procházky s kámoškama a dětma, kafíčko si místo doma dáváme na zahradě, děti se vyblbnou a jsme spokojení všichni......
Na jaře jsem dělala asi 3 měsíce v bance na dobu určitou, pak mi smlouva skončila. Potřebovala jsem najít něco jiného a těch nabídek je v porovnání před covidem strašně málo, jediné co mi vyšlo je v bance na zákaznické lince na DPP, nyní již na DPČ do konce roku, takže žádná hitparáda. Jsem po mateřské a vím, že kdyby nebyl covid, byla by nabídka na trhu práce jiná.
Mě to nic nevzalo, ale naopak mě to motivovalo k tomu začít podnikat doma, protože manžel dělá pro stavební firmu a mají práci jen na dva měsíce a další baráky nikdo neobjednává. Taky jim nedávají výplatu za včas. Chci být připravena na budoucnost. Už kvůli dětem to chci rozjet více, aby mě to živilo, aby pak nemuseli zůstávat někde po družinách.
LucieS, 5. 11. 2020, 17.27
A co jsi začala dělat?
Prodávám látky, už i z toho důvodu, že u nás ve městě jsou drahé a občas něco šiji i já, tak to můžu mít za lepší cenu. Mám to v průměru o 30% levnější než v obchodě kamenném a to mají stejné látky. Akorát se moc už nevejdu domů ? budu si na to asi muset objednat ten barák a manžel tím pádem bude mít práci ?
Eliška Kozlova, 2. 11. 2020, 19.46
Tak jsem úplně zařezaná, můj soused zemřel na zápal plic, způsobeny koronavirovou infekcí, sice to byl senior, ale vitální. Dnes jsem se dozvěděla, že v pátek zemřel, než ho dovezli do nemocnice, už měl moc požkozene plíce. Úplně mě to dostalo, kdyby někdo jiný, ale on byl fakt aktivní, ještě minulej víkend pracoval kolem domku.
To že byl aktivní neznamená že neměl žádné zde potíže..a navíc ten je covid u všeho..ikdyz umres na to že ti vybuchne mozek řeknou covid...toto je věc kterou jim nevěřím..každej v sobě máme nějakej zdravotní problém a jakákoliv infekce se s ní nemusí snést a následky to má vždy..
Eliška Kozlova, 2. 11. 2020, 21.43
A tak to víš, že kdyby měl v pořádku imunitu, tak se to tak rychle nerozjede. Ale žádnou vážnou nemocí netrpěl, nekouřil, astma neměl a přitom mu to úplně odrovnalo plíce.
Chodím když mám volno do nemocnic pomáhat..neboť furt volají že není personál....a není tam tak plno jak říkají média..není tam tolik mladších ročníků nezb75+ jak říkají média....mám kolem sebe nespočet pozitivních..každý jiný průběh..mám kolem sebe spoustu negat.co jsou v prdeli a mají neskutečný příznaky a nevěřím testům.neverim celými ccovidu...
Katka, 3. 11. 2020, 8.22
Dnes je na idnesu rozhovor s doktorem na jip a taky říká že mladší to nesou hůř jen když mají další choroby (tlak, obezita, cukrovka). A takových lidí co netuší, že mají diabetes 2 jsou haldy.
Nejde mi reagovat dole, tak to píšu sem. Ptáš se, jak vím, že to bude třeba jen rok? Jako fakt? Máme se jakože nervovat tím, že to bude trvat mnohem dýl a třeba ještě dyl? Preventivně třeba ze se k tomu přidá ještě něco dalšího a budou další opatření ne? Nikdo nevíme, co bude zitra, tak proč řešit takovýhle blbosti, na který ti nikdo odpověď nedá. Řešit fotky nebo kroužky...Dyť za nás kroužky téměř nebyly, fotka jednou ročně. A myslím, že jsme byli mnohem šťastnější, než většina dnešních dětí-uměli jsme se zabavit sami, nebyli jsme odkázáni na nějaký unifikovaný kroužky, proste jsme lezli po stromech, hráli si s kamaradama, byli venku za každého počasí atd. Teď když děti nemaj kroužek, tak nevědí, co maj dělat a třeba seděj v záplavě hraček. A pak jakoze zloběj a rodiče nevědí, jak vlastně se svyma vlastnima detma vycházet. Kamarádka mi nedávno zoufale psala, ze její 4letacka nechce koukat na TV, ale chce po ni, aby ji naučila číst... Je to blbost rodičů, že zapomněli na úplně jednoduchý věci. Vůbec mi není líto lidi, co si neumějí užívat život a jen remcaj na blbosti. Je mi líto lidí, co teď resej existenční problémy nebo matky s detma, co teď pracujou doma s detma a ještě je ucej, to sranda není, pro ně doufám, ze tahle “doba” přejde co nejdřív. Btw léta určitě lockdown trvat nebude, protože by se všechno sesypalo.
LucieS, 1. 11. 2020, 19.30
Já se nenervím. Já jsem přímo nas-aná, protože všechno jde do pr. A bohužel mám pořád pocit, že si dost lidí říká, že to za pár týdnů přejde. Velký kulový přejde. Hodně se zkrouhla svoboda lidí, ekonomika je naprosto v haj... A to si myslím, že si velká spousta lidí neuvědomuje. A následky si poneseme hodně, hodně dlouho. A přiznávam se, že opravdu nedokážu celý volný čas věnovat tříletému dítěti. Kdyby byla starší, tak jí klidně pustím ven. Takže mi štve, že s ní ani nemůžu sportovat, prostě nic. A kreativní činnosti jí nebaví. Tak co asi pak doma můžu dělat?
Chápu, že každý to má nastaveno jinak a to je tak správné. Nicméně, proč by jsi s dcerou nemohla sportovat? Vždyť to se dá i venku, ne? Starší dcera vzala tu mladší (2,5 roku) a jezdila s ní na koloběžce. Těm malým dětem fakt stačí málo a jsou spokojené. Moje starší je taky sportovně založená, když byla malá tak jsme ji mimo jiné pořídili trampolínu a domů houpačku, takové obrovské látkové závěsné křeslo kde se vejde dospělý i s dětmi. Zavěšené to bylo u stropu a na železném laně a dřevěné tyčce a ona po tom lezla až na strop- úplná akrobatka. Jinak super je doma opičí dráha z čehokoliv co máš doma.
Já to svým způsobem chápu, ale proč se nervovat něčím, co nezmenis? Je to zbytečná ztráta zdraví. Opravdu na všem se dá najít něco pozitivního, stačí změnit úhel pohledu. Jestli se dcerka neumí zabavit sama, tak to zkousej postupně-ať vydrží třeba 10 min, 15 a přidávat. Pokud se ji budeš potom chvíli venovat opravdu naplno, mělo by ji to na nějakou dobu stačit. Můžeš jí dat třeba kuchyňskou minutku a až zazvoní, tak si s ni budeš hrát atd. Zkusit ji zapojit do tvorby oběda atd. Doma ji z dek atd postavit velkej bunkr, udělat různé opici drahy. Koupit domu gymnastické kruhy (tříleté to zvládne), sklápěcí klouzacku, na podlahu nalepit barevnou pásku, ať po ni běhá, atd atd. Pořád tohle není zadnej “problém”, lidi jsou v mnohem větších srajdach i bez koronáče. Važ si toho, ze máš přítele a malý děcko a snaž si ho užit, dokavad je malý a neber ho jako pritez nebo něco, co se musí nějak zabavit, aby se přežil den. Vždyť je to Škoda si to nějak neudělat hezký a neužit si to ne?
patricia077, 2. 11. 2020, 12.37
Je pravda, že znám hodně lidí, co naprosto na....i zavřená fitka a posilovny, ne každý má možnost cvičit doma nebo ho baví třeba "běhat" po venku, já teda taky nejsem zastáncem "všeho"online, dostala jsem nabídku na online jógu, ale to mne fakt moc neoslovilo, to si radši když vyjde čas zacvičím podle videa na youtube, protože to mohu dle potřeby stopnout, když něco děcka chtějí nebo přijdou a ptají se, ale online se stopovat nedá, to mi fakt stačí to učení uaaaa jako chápu, že starší děti už tohle zmáknou ale ti prvňáci, to je peklo, na druhou stranu obdivuji paní učitelku jak to dává a furt opakuje, to že jdete na záchod nemusíte všichni do eteru hlásit atd já to slyším a celkem někdy "rostu"
Dneska jsme vedli debatu..mproc naše prvňáčky si dělá vše sama a nepotřebuje mě doma a ostatní mrchtaji a potřebují asistenci rodičů aby si někde něco zapli a udělali co mají napsaný....odcházím do prace..napíšu na papír strana ta a ta.ucebnice ta a ta..dojdu z práce je hotová jdeme ven..jdeme si užívat.. ale každej kolem deček skáče a děcku utírá prdel( s nadsázkou) ještě vv10ti letech ) a pak to tak dopadá...
LucieS, 2. 11. 2020, 17.39
No tak my doma jsme zrovna ten případ, co jsou nas-aní, že je vše zavřeno - chodili jsme do fitka, na bazen a já hrát badminton 2x týdně. Teď nemůžu nic. Cvičení doma s kilovými činkami je pro nás opravdu o ničem. Na kolo už se jít nedá (ne, opravdu nebudu jezdit večer v šest po práci) a běhání jakbysmet - v lese ve tmě běhat nebudu. Na nás už to začíná dost psychicky doléhat.
Ve třech letech si uměli hrát samy...a dlouho panenky.lego.auticka.vlacky.jen tak..ale my jsme venku pořád...jestli máte zahradu tak ven může sama i ve 3letech proč ne?? Jinak my i teď jsme denně na kole.denne hrajeme xx her .ano ve 3letech hráli deskovky a vydrželi u toho ..my dost vyrábíme..dečka si matlali a patkami cokoliv..není to o tom věnovat se jí a vymyslet zábavu...ona musí sama...pak to dopadá tak že neumí ani chvíli si sama vymyslet nějakou hru
Katka, 2. 11. 2020, 8.22
Já vidím velký problém v tom, že dnešní děti už nejsou zvyklé chodit samy ven a rodiče to často ani těm 10+ nedovolí. Takže naše děti jdou samy ven, ale moc kamarádů tam nepotkaji. Tak ještěže mají alespoň sebe navzájem. Dcera si teď z nudy půjčila kolo, aby se nějak zabavila a ona jezdila nerada, takže to už musí být vážný. ?
Katka, 2. 11. 2020, 9.46
Jj tak my jsme v centru, no. Ale obecně se dnešní rodiče o děti velmi bojí a je pro ně i často lepší, že sedí doma u pc "v bezpečí". To náš syn se s tím nemaže posledně si vyjel na výlet na kole za město, přes státní silnici, vlakový přejezd... a přijel nadšený, jak to sám zvládl a že to bylo super ???
patricia077, 2. 11. 2020, 12.40
Jo já je pustím a oni se už nevrátí to je sranda, hele já bych je i pustila, ale na tu ulici u nás kde toho dost jezdí se mi zatím nechce, ale zas na zahradě jsou sami, protože jim věřím i když máme jezírko docela hluboké, někdo mi říkal, že by se bál, že se dítě může utopit i v louži vody v podstatě, je fakt že už tam taky v zápalu hry spadli ale ne zatím kompletně celí
Jako jediný co komu covid donesl je to že 80% matek zjistilo jak je těžký být se svýma dětma ..a že to neumí.itravuje je to.nebavi je to...ale nedokážou si to přiznat...mrchtaji že nějakou kroužky.ze nemůžou do MŠ a ZŠ....svádí to na to že děti to potřebují že nebudou mít vzpomínky....jo.ono mít vzpomínky na trávení času s rodinou ..to je bída..fakt...to je hrozný....ve školce je jim líp..a v kroužku jakbysmet...... Absolutně nezvládají učení s deckama.... Takze poridit si kupu harantu jo..ale už se o ně starat jen občas a to nejlépe pár hodin denně protože zbytek jsou v ústavech....takže pěkně ať je všude zavreno aspoň do dubna....a třeba se alespoň někdo naučí být se svými dětmi.a užívat si to..a ne jen mrchtat!!!) Proboha..užívejte si to trochu!!! Poslední co ty děcka potřebují je sedět někde ve školce a škole celý den...
LucieS, 1. 11. 2020, 10.42
A když se budu celý den a celý týden věnovat malé, tak peníze nám dá asi kdo? Domácnost obstará asi kdo? Vařit bude asi kdo? Nemůžu a ani nechci podřídit náš život jen dítěti. Rodiče mají taky právo na to, aby měli své koníčky.
LucieS, 1. 11. 2020, 19.31
Teď se ptám vážně a bez ironie - poraď mi, jak mám zabavit tříleté dítě? Malá je sportovně nadaná, ale kreativní činnosti jí nebaví. Tak co s ní asi tak mám doma dělat?
Katka, 2. 11. 2020, 9.50
Nějakou stavebnici, lego? Já si s triletymi teda už taky nehrála. Kája měla plyšáky a kuchyňku a hrála s nimi představení ?měla takový to pero, co hlásilo dobré a špatné odpovědi. Chytré pero se to asi jmenovalo. Jinak měla kolo, koloběžku, ven jděte za každého počasí a většina dětí se venku nenudí.
LucieS, 2. 11. 2020, 19.06
Hele vztahovačná nejsem, to na mě dopadá blbá nálada z toho všeho.
LucieS, 3. 11. 2020, 17.14
Já ale doma nejsem. Chodím normálně do práce, odejdu z domu před sedmou a vracím se domů před pátou. Takže už ze tmy a do tmy
Katka, 1. 11. 2020, 10.49
Tak ono je rozdíl být doma na očr a doma HO. Pokud máš 8 hodin pracovat, vařit, uklízet a učit 1-4 děcka distančně, tak už to není taková prdel. Jinak samozřejmě rozumím, kam tím mířís a souhlasím.
Katka, 1. 11. 2020, 12.46
Jasně, některé matky trpí kromě prázdnin i teď navíc. ? ale mě tedka třeba bude komplikovat situaci, že mám jen 2 ntb a hodili by se 3 ?takže neudělám vše na pc do odpoledne, ale musím ještě večer. Což zase sere manžela a mě sere, že přidáno dostanou učitelky, ale jejich práci děláme my ostatní.
LucieS, 1. 11. 2020, 19.23
Hele a to mam odkázat tříletý dítě, aby si samo udělalo jídlo?
LucieS, 1. 11. 2020, 11.14
Na jaře jsme s partnerem měli HO a neudělali jsme (nebo spíš já) lautr nic. Furt to bylo - já mam hlad, mami, mohla bys... a tak dokola. Milionkrát za hodinu jsem vstala od PC a produktivita práce byla dost malá.
Eliška Kozlova, 1. 11. 2020, 12.58
No s těma učitelkma, asi jak která, naše je doma se třemi dětmi, je na ně sama a vymýšlí spousty různých úkolů, prac.listu, vyhledává videa a podobně, nechápu kde na to bere čas a zápal, i když Mates dělá nerad cokoli co smrdí školou, s námi se nikdo takhle neprdel. Takže ta si to zaslouží.
Katka, 1. 11. 2020, 15.39
Tak u nás do teď žádné online nebylo, jo takže se s dětmi učím já, manžel a němčinu babička. Pokud někdo pošle na týden práci style čj uč 27/2 a matika 19/4 tak to není na plat 45000 ?
Ja online neznám a nedělám..dečka mají práci stylem za celý týden str.tolik a tolik..odevzdat na známky v pátek v pondělí si uč zase vyzvednout..ale chci vidět uču co má 45tis..to bych šla možná i učit????. Já můžu dát obě děti do školy...mám na to nárok...ale na co...když můžou být doma a můžeme si užívat prazdninyyyyyyy
Katka, 1. 11. 2020, 17.27
No slibují jim přidávat na 45 000. No i 30 je pro ně moc, protože většina vůbec učit neumí, empatie 0, buzerovat a vyhrožovat jim jde ale výborně. ?
Eliška Kozlova, 31. 10. 2020, 22.47
Já jsem ráda, že máme zahradu a bydlíme u lesa, nejsem moc spolecenskej člověk, takže mi to naopak vyhovuje. Naše školka zavřela co byl jeden chlapeček pozitivní, jsem za to ráda, alespoň jsem dohlížela na staršího, už mu je 10, tak je doma sám. No nakonec bylo u nás hodně rodin zaCovidoavych, ale už ta vlna povolila a v pondělí frčíme do školky. Jen jsem zvědavá na Matese, úkoly a jak se sám bude připojovat na on-line výuku ... No, já to hrotit nebudu, kluk blbej není a když udělá alespoň půlku, tak to na 3 stačí Jen chlapske obětí mi chybí, covid, necovid.
patricia077, 1. 11. 2020, 10.00
Také jsme denně na zahradě a dnes se chystám do lesa, nemáme ho daleko, bohužel tam se chystá kde kdo
Eliška Kozlova, 1. 11. 2020, 13.07
Pravda, u nás je taky docela frmol, i když teď míří spíš na druhou stranu, protože se tu bude otevírat nová rozhledna, z tubusu bývalé větrné elektrárny, ale slavnostní otevření je ve hvězdách.
patricia077, 1. 11. 2020, 13.43
My se teď vrátili chtěla jsem dojít aspoň k rybníku ale poslední dobou kdykoliv vyjdeme lije jako z konve chvíli jsme šli v lijáku softshell to jistil ale pak už mne mokrý obličej nebavil ?
Katka, 1. 11. 2020, 14.15
My dnes ještě ven jít nestihli a už prší ?už dlouho nepršelo... ?sotva klesly hladiny, tak znova.
patricia077, 1. 11. 2020, 16.41
Taky chodíme v dešti protože to bychom se jinak ven nedostali ? králicice vyhrabala noru až do Austrálie asi falešná březost ?já včera viděla krásnou kočku obří když jsem šla třídit odpad ale ta už by se k nám domů nevešla ?
Katka, 1. 11. 2020, 17.32
My nemáme ani holínky ani pogumované oblečení. ?Naše děti nenosí ani bundu a ponožky jen občas. Hrůza, jak jsou otuzili ?
Eliška Kozlova, 1. 11. 2020, 17.07
Než jsem děti nasoukala do pogumovaných kalhot, holínek a bund spustil se děsnej slejvak, ale co alespoň čtvrt hodiny lítali v blátě. Horší bylo když Mates slitnul v blátě na kole, má pěknou modřinu od řidítka na noze a něco s ramenem, doufám že jen narazeny, ale hýbat s tím může, vykloubene ani zlomené to nevypadá.
patricia077, 1. 11. 2020, 17.22
Vykloubené to nebude to by bolesti nedal..kluk jel taky na kole a brzdil v dešti na mokrém listí ze jsem čekala že se vybourá ale naštěstí ne..jo v poslední době se v blátě válí často co naděláme je podzim ?kdyby mu to oteklo nebo tak to bude narazene to teda taky dost bolí
Katka, 1. 11. 2020, 17.30
Tak vidím, že se nejezdí v dešti jen u nás ?synovi jsem to dnes ve slejvaku zakázala a šla jsem ven jen s manželem. No a přijdeme a syn s pennyboardem pryč ?přišel durch, ale hlavu si nerozbil, tak má chlapec víc štěstí než rozumu. Na tom mokrém listí to klouže jako svina.