Dopis mámě, která se potkala s autismem
Vložil(a): vendy.z, 21. 2. 2017 6.55
Narazila jsem na krásný článek, moc obdivuji tyto maminky: "Milá maminko… Krásná, vyčerpaná, ustaraná, obdivuhodná maminko. Bojíš se? Pamatuješ si, jak tě rozněžnilo, když se narodilo? To dokonalé miminko s líbeznou tvářičkou, všech deset prstů na rukou i na nohou a jak se smálo, když se plazilo a učilo chodit? Že se najednou nezdá tak dokonalé? Pláčeš po nocích plná obav, že to nezvládáš a sžírají tě pochyby, jestli jsi dobrá matka? Přemýšlíš po večerech o tom, jaká budoucnost čeká na tvé dítě? Pokud je to tak, ráda bych se na tě usmála, objala tě a držela za ruku. A řekla ti, že všechno bude v pořádku. A jestli pociťuješ otupělost…. Sluneční svit, beránci na obloze, cappuccino se šlehačkou, noc plná hvězd, podzimní listí snášející se k zemi v oranžovém vánku, vlny narážející do bílých útesů, déšť stékající po okenní tabulce, rozkvetlá louka, ale především tvá láska k tvému dítěti… tohle všechno ti pomůže na cestě za štěstím. Ale hlavně miluj své dítě, není přeci nic jednoduššího. .... " celý článek zde: http://mujautismus.cz/2017/02/dopis-mame-ktera-se-potkala-s-autismem/
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Žofinka, 24. 11. 2017, 3.26
tak u toho brečím jak želva
jitkamety, 13. 7. 2017, 20.44
Jezis to je tak dojemne
Aliisha, 21. 2. 2017, 20.37
Mít zdravé dítě je v dnešní době velký zázrak
Aliisha, 22. 2. 2017, 15.27
To je pravda
Adrianita, 21. 2. 2017, 20.29
Hezký článek. S autistem to není jednoduché, ale jak píše není to nemoc a je to dítě, které potřebuje hlavně mateřskou bezpodmínečnou lásku
Adrianita, 21. 2. 2017, 20.30
Na jednu stranu ano, na tu druhou záleží, jak se na tu "nemoc" díváte a jak k dítěti přistupujete..
Eliška Kozlova, 21. 2. 2017, 22.35
Ano, je to pravda, nemocné děti se umí ze života radovat daleko uprimneji, pokud se právě nejedná o autismus, tam to těžké je
Katka, 21. 2. 2017, 14.09
Z toho mi vyplývá, že autismus je dědičný?
k.o.r.i.n.e.k, 21. 2. 2017, 18.27
Dědičnost má prý velký podíl, ale nejen to ...
autismus je tezky.. ostatne jako kazda nemoc..doma to nemam(ac autismus v pul roce kluka dali do dg i s adhd(to asi dr moc chlastal). ale v praci mame...a doba jde dopredu a kdyz rodice maji silu a vuli a umi v tom chodit.. vidim neskutecne vysledky jedne terapie a pokusu hokusu... a autik je nepoznavatelny,.. sto a jedna... jen co hokusy dokonci, maminka to vse cele doporuci dal, a uvidime zda to bude tak blahodarne pusobit na ty dalsi... pac jestli jo- je to dobra cesta pro vsechny..pac autismus neni onemocneni hlavy-ale hlavne metabolismu...
klarike1, 21. 2. 2017, 13.42
Já s autisty pracuji a a Bohu jsem nesmírně vděčná, že moje dítě je zdravé...myslím, že v takovém zaměstnání dlouho nevydržím, ale určitě mne to posune o hodně dál...neumím si představit mít doma ani jednoho jediného autistu s nejlehčím postižením...
Katka, 21. 2. 2017, 14.12
Když s autisty pracujete, mám dotaz, jak moc často se u nich projevuje problém s řečí, třeba opožděný vývoj, nesrozumitelenost, obtížné učení nových slov apod.?
klarike1, 21. 2. 2017, 15.40
Mám na starost skupinu cca 10 autistů +/- ve věku ZŠ a každý je zcela jiný, s jinými projevy a jinými problémy. Problémy s řečí mají do jisté míry všichni - 2 téměř nemluví, většina má opožděný vývoj, ale normálně se domluví. Nerozumí třeba abstraktním pojmům, sarkasmu, chápou věci doslovně apod. Ale my máme na starost autisty se středním a těžším postižením. Žádné aspergy.
Katka, 21. 2. 2017, 17.05
A nevíte, kdo má na starosti diagnózu autismu, je to neurolog nebo pedagogicko-psychologická poradna?
klarike1, 21. 2. 2017, 20.35
Diagnózu musí stanovit psychiatr nebo psycholog, ped.psych. poradna doporučuje systém vzdělávání a práce s těmito dětmi.
Lenourecek, 21. 2. 2017, 12.07
Děkuji moc za článek ?