Jak motivujete děti ke cvičení na hudební nástroj

zobrazeno 3083×

Vložil(a): vendy.z, 16. 2. 2018 21.36

Zajímají mě vaše zkušenosti, jak motivujete své děti ke cvičení na hudebním nástroji? U nás je to boj - dcera 7 let chodí půl roku na klavír, moc jí to baví ale spíše jen na hodinách, doma jí musíme pořád přemlouvat, motivovat, vyhrožovat :) Je to normální, nebo máte tak úžasné děti, že sednou sami a hrají a hrají? Děkuji :)

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

WeruskaSK

WeruskaSK, 19. 12. 2018, 11.26

mna takto mucili nasi 8 rokov, vydrela som si ten klavir a najhorsie ze akonahle s tym prestanete tak zabudnete hrat a neda sa to nijak vyuzit v praxi, takze pokial nema k hudbe extra vztah neviem ci ju nutit, zas opacny pribeh - mojho uja jeho rodicia nenutili, ked nexcel chodit tak nemusel a potom v dospelosti im to vytkol ze preco ho nedonutili, ze mali mat oni rozum... tak si vyber... ja napr lutujem ze som nechodila na tanecnu alebo nejaky pohyb ale iba sedela za klavirom doma a v hudobnej a potom este vo vytvarnej ktora mi tiez nic nedala

vendy.z, 20. 12. 2018, 6.27

no loni se jí cvičit nechtělo, letos chodí na flétnu a moc jí to baví a cvičí ráda, ale musím jí to říkat, jinak zapomíná cvičit

Mygara

Mygara, 24. 2. 2018, 5.58

povinnost, to je asi jediné, co na děti platií

vendy.z, 26. 2. 2018, 16.05

jj Už je to lepší a lepší

Žofinka

Žofinka, 20. 2. 2018, 12.54

Udělat z toho denní rituál, pak to vezme za své

vendy.z, 26. 2. 2018, 16.05

Fuga

Fuga, 19. 2. 2018, 10.32

já jako malá hrála a měla jsem to zkrátka jako povinnost, jako úkoly do školy

vendy.z, 19. 2. 2018, 20.18

to je bezva! Já to tak taky chápu, navíc to sama chce a líbí se jí to.

vaniilla, 18. 2. 2018, 21.41

Já jsem hrála na klavír asi 15 let (teď už se to bohužel vytrácí). Hráli jsme od mala povinně každý den, takže mi to nějak pak přišlo už docela normální. Určitě bych chtěla, aby naše malá na něco hrála, ale to uvidíme časem, jak to bude.

vendy.z, 19. 2. 2018, 20.19

děkuji

Gabill, 18. 2. 2018, 21.08

Je to ťažké. Treba asi dieťa pre začiatok nechať si vybrať samo, na čo chce hrať a potom teda, keď si to samo vybralo, tak nech aj cvičí. Nechať však aj nejaké voľné dni, kedy nemusí ani na hodinu ani cvičiť. U nás sa striedali obdobia, kedy dcéra cvičila bez protestov, s obdobiami, kedy ju bolo treba k cvičeniu "dokopať". Niekedy pomáha - že spraví domáci koncert pre maminku, pre ocka...

vendy.z, 19. 2. 2018, 20.20

ano, sama si vybrala- líbí se jí to, miluje učitelku a baví jí to...je to podmínka, musí cvičit nebo jí to nebudu platit, to je špatně?

Gabill, 19. 2. 2018, 21.23

Tak snáď to chce len trochu času, kým si zvykne, že to proste treba spraviť tak, ako domácu úlohu do školy.

vendy.z, 21. 2. 2018, 15.12

Nikoll, 18. 2. 2018, 10.09

Já mam teda ještě malou dceru, takže jí do ničeho nenutím a dělá co jí baví, ale co si pamatuju z dětství, mně nutili do flétny, a tu jsem nenáviděla pořád jsem chtěla hrát na klavír, tak mi ho pak dovolili a když mě to bavilo, hrála jsem pořád

vendy.z, 19. 2. 2018, 20.21

dcera piano miluje a baví ji to, ale cvičit je třeba motivovat....mě to nepřijde zase tak špatné, jak některé maminky píšou....

dasza, 18. 2. 2018, 6.59

Hele ja osobne si myslim ze min.pulka lidi tu keca a vsadim se ze az budou mit deti krouuky povinne(kdyz decka nekam budou davat) reknou ze trenink je treba!a nenechaj to jen a jen na decku...kazdymu se to keca...ano me nasi nutily do treninku.pac vedeli ze chci na zavodech uspet...pak rekli delej si co chces.skoncis-skonci-ale budes toho litovat.jen proto ze ted mas teleci leta..a maj pravdu..jak sem se tloukla do hlavy..to samy kaudej druhej vrcholovej sportovec-v kazdym rozhovoru (at uz koukalova,neumannova,bauer samkova) kazdej rika-sem velice rada ze me nasi do treninku donutily a i pres moje protesty me tam tlacily,neb videli ze me ten sport bavi.dava me naplneni.ale treninky boli.jsou drina..ale zpetne dekuji a jsou radi...a to samy i my rodice..kdyz vidime ze ten sport/nastroj decko bavi-chosi do krouzku rad(neco jinyho je aby delal neco co on nechce.nejde mu atd) tak na nas je abychom ho v tom podporovali.ale i "nutily"do trejinku..jasne ze nereknu klukovi po 200m behu staci...jen proto ze mu se nechce...chce behat.chce chodit na zavody.chce se drzet kluku??chce..tak musi behat vic..reknem si co a jak a vim ze jeste kilak v poho da...je to o tom vedet kde je ta hranice(tu si musi urcit kazdy sam) taky kazdej rozumnej clovek(rodic) pozna zda si vymrcuje ze nechce.nebo je unaveny a potrebuje odpocinek)...a to samy u dospelych-nam se nechce veci delat a musime.donuti nas decka...chlapy.atd atd..jak me se nechce varit.a nuti me..kazdej musi poznat sam co decko potrebuje.

Katka

Katka, 18. 2. 2018, 10.54

Nesrovnávala bych vrcholový sport s kroužkem. Je rozdíl čtyřleté dítě a dvacetileté.

dasza, 18. 2. 2018, 10.56

Spousta vrcholovych zacinalo uz v predskolnim veku...a je to v podstate to stejne...ale nekdo to ma zavodne.kde makat musi.nekdo to ma jen tak aby zabyl naky cas a hejbal se-ten pak cvicit a trenivat nijak nemusi...

Katka

Katka, 18. 2. 2018, 12.57

Závodní sport je mrzačení ;o))

vendy.z, 19. 2. 2018, 20.34

no ono to asi jinak nejde, poku chtějí uspět

Aliisha

Aliisha, 17. 2. 2018, 20.54

Musí chtít sama. Nutit jí nemá smysl. Za čas s tím pak sama praští.

vendy.z, 19. 2. 2018, 20.35

Baví jí to, jen jí pomáháme .... pokud nebude chtít, neplatíme...Ona chce, abychom platili a miluje to - i učitelku...

Janna, 17. 2. 2018, 19.28

Syn je ještě mimino, ale když to vezmu ze svého pohledu, když jsem byla dítě, tak mě to hodně bavilo. Hrála jsem na čtyři hudební nástroje a taky jsem se dostala na konzervatoř (nakonec jsem se ale rozhodla pro jiné studium). Rodiče mě občas vzali na nějaký koncert a pokaždý na jiný žánr. A je pravda, že ne vždycky se mně chtělo doma cvičit. Ale chtěla jsem být nejlepší :-D A jestli chodí půl roku, tak bych ji nějak nenutila, aby se jí to nezprotivilo. Ještě bych počkala, ono jí to třeba chytne samotnou, až začne hrát něco pořádnýho

vendy.z, 17. 2. 2018, 19.37

To je úžasný Zatím jsme jí to nezprotivili, spíše jí to baví více a více - roste jí sebevědomí, že už umí zahrát pár lidovek

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů