Ethylalkohol v pečivu

zobrazeno 9621×

Vložil(a): dadinkamaminka, 14. 8. 2017 18.08

Maminky,setkala jste se některá s tím,aby v pečivu byl ethylalkohol kvůli trvanlivosti ? Ted jsem koupila celozrnný toustový chleba na večeři.Jmenuje se to Super-Soft sandwich,podle značky to vypadá na německou značku. Jen tak letmo jsem projela složení už v obchodě,jelikož tento chléb neznám.Ze začátku dobrý,celozrnná pšeničná mouka,žitná mouka,kvas atd... Ale nevšimla jsem si poslední věty,že je to ošetřené tím ethylalkoholem kvůli lepší trvanlivosti.Může to malému nějak uškodit? Snědl jeden plátek,měl k tomu tunákovou pomazánku s tvarohem. Jsem docela naštvaná,co to přidávají za humusy do jídla :( Děkuji za reakce.

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

jitkamety

jitkamety, 17. 8. 2017, 13.56

Určitě mu to nic neudělá

nikolava, 16. 8. 2017, 7.22

Ja bych se toho nebala

annahb, 15. 8. 2017, 18.48

určitě mu to nic neudělá

Žofinka

Žofinka, 15. 8. 2017, 15.38

to je v pohodě, ono když koupíte nebalené pečivo tak ani nevíte, co to obsahuje a etylalkohol je neškodný

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 20. 8. 2017, 22.04

To je pravda člověk by koukal co dají do toho nebaleného

Mygara

Mygara, 15. 8. 2017, 9.48

tak to se nebojte, nic mu to neudělá a ani Vám

Barbarelka, 15. 8. 2017, 7.36

nic to malému neudělá je to přírodní látka a když máte strach takhle ze všeho radši pečte doma

Kikinka30, 15. 8. 2017, 7.18

My kdyz uz kupuji pecivo tak jen cerstve pecene,tyhle trvanli e potvory nekupuji,ale je to prirodni latka takze proc by ublizila....radeji si upecte pecivo doma,to je i zábava

Fuga

Fuga, 15. 8. 2017, 7.04

etylalkohol tvoří i ovoce, ne? není to jen ta ochranná atmosféra

vendy.z, 15. 8. 2017, 6.34

Já nechápu, co je na tom špatného? Je to přírodní organická látka (alkohol se navíc při vysokých teplotách odpařuje) a je tam z důvodu konzervace - ale přírodní. jde o bezpečnou a přírodní látku získanou kvašením obilovin..... Kde jste vzala, že je to nebezpečné? Je na seznamu bezpečných přídatných látek.

dadinkamaminka, 15. 8. 2017, 9.43

Neví,jestli je to špatné,jen mě to zarazilo,protože jsem se s tím ještě nesetkala... Děkuji za vysvětlení

vendy.z, 15. 8. 2017, 20.05

Lenourecek, 15. 8. 2017, 5.06

Příště bych vzala něco jiného. Já už chleba skoro nekupuji, peču ho doma

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů