palmový olej
Vložil(a): patricia077, 6. 8. 2017 13.40
Nevím, kam toho zařadit, tak jsem to asi hodila do špatné skupiny, za což se omlouvám, ale poprvé jsem si na výrobku všimla loga - certifikátu, že sice výrobek obsahuje palmový olej ale ze kontrolovatelných a certifikovaných zdrojů...jak tomu mám rozumět? Jakože se deštné nebo jiné pralesy ničí kontrolovaně?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Marusk, 22. 10. 2017, 10.13
Treba jsou niceny jen na malem prostoru a pak je hned zalesni?
patricia077, 22. 10. 2017, 10.17
je to tu už dole popsáno a vysvětleno
Žofinka, 10. 8. 2017, 15.51
firma asi nevyužívá palmy k nadlidským výkonům .-))
patricia077, 10. 8. 2017, 18.54
níže uz jsou odkazy pro vysvětlení kdyz tak
Mygara, 10. 8. 2017, 9.07
kontolované ničení, to mě vážně rozesmálo .-), ale asi bych to taky tak pochopila
patricia077, 10. 8. 2017, 9.23
to byla samozřejmě nadsázka .-) ted už jsem chytřejší..
patricia077, 9. 8. 2017, 10.18
v poho kdyby něco níže jsou zajímavé odkazy
baru86, 8. 8. 2017, 16.03
Mně přijde, že takhle ze surovin se vždycky vybere nějaká, která je buď profanovaná nebo zatracovaná..ale jak je to skutečně s ohledem na přírodu, kdo ví.
patricia077, 8. 8. 2017, 16.12
jj tak níže jsou už odkazy které vysvětlí víc .-)
LucieS, 8. 8. 2017, 9.33
Dělám v pekárenské společnosti, která odebírá certifikovaný palmový olej (nebo tedy spíše požaduje suroviny, které mají tuto certifikaci). Tato certifikace není laciná a je sakra hlídaná. RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) - tato certifikace garantuje, že veškeré suroviny obsahující palmový olej pocházejí z ekologického způsobu pěstování palem olejných.
patricia077, 8. 8. 2017, 12.23
děkuji za vysvětlení už jsme našli příslušný odkaz i vysvětlení stránek i loga
Fuga, 7. 8. 2017, 11.43
asi bych to pochopila stejně .-)
patricia077, 7. 8. 2017, 11.54
už je odkaz níže teda dva rovnou .-)
Petra Schoberová, 7. 8. 2017, 7.24
To jsem ještě neviděla aby to spíš nebylo máteni zakaznika
patricia077, 7. 8. 2017, 8.37
to by asi být nemělo
LucieS, 8. 8. 2017, 9.34
Výše jsem psala, že o této certifikaci něco vím. Certifikaci bych věřila. Je sakra hlídaná a v žádném případě si nedovolí s tím "šulit".
patricia077, 7. 8. 2017, 8.37
super docela by mne to zajímalo .-)
patricia077, 7. 8. 2017, 8.55
tak ale to nezní hloupě ne?