Selhávání ledvin

zobrazeno 1819×

Vložil(a): Cherrynka, 8. 2. 2019 15.00

Ahoj, prosím o rady.... Dědovi (81) selhávají ledviny, fungují na 20%, dnes byl u lékaře. Lékař mu řekl, že nesmí bílkoviny, včetně masa, mléka atd... hned jsme koukala na net na diety při tomto onemocnění, kde se píše, že právě musí bílkoviny a nesmí sodík a draslík... takže jsem v kooncích. Může třeba sójové maso, mandlové mléko atd?? Pora´dte mi prosím co nejdříve, co děda může a co zásadně ne. Nějaké druhy másla, může třeba makrelu, zavináč, piškoty?? Pro jistotu dávám foto z dneška, další dám do komentáře, děkuji.

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Fuga

Fuga, 22. 2. 2019, 19.25

Řídila bych se tím co doporučuji konkrétní lékař

Ketris

Ketris, 12. 2. 2019, 14.20

A co homeopatie?

Aliisha

Aliisha, 10. 2. 2019, 19.08

Tak to neporadím. Ani těm číslům nerozumím. Co zavolat třeba do nemocnice? Já vím, že každý říkal něco jiného. Tohle by chtělo někoho, kdo má podobný problém.

Cherrynka, 12. 2. 2019, 13.29

No právě takového nikoho neznám... a v lékárně a ve zdravé výživě říkají něco jiného

Mygara

Mygara, 9. 2. 2019, 16.11

Záleží asi čím jsou ledviny postižený zřejmě má špatnou filtraci tak by se bílkoviny špatně vraceli do oběhu ne

Cherrynka, 9. 2. 2019, 17.01

No prej to není nemoc, je to jen selhávání

Zdeňka S., 9. 2. 2019, 10.14

Z fotky toho asi laik moc nevyčte. Určitě bych se zeptala odborníka, nebo nějakého dietologa..

Cherrynka, 9. 2. 2019, 17.02

No já byla i v lékárně a tam mi taky nic neřekli

L.janicka.l

L.janicka.l, 8. 2. 2019, 21.39

Asi bych se zeptala toho doktora co vubec ma jist, hlavne asi vynechat sul, pepr

Cherrynka, 9. 2. 2019, 17.03

To mu právě nezakázali. Nesmí hlavně ty bílkoviny... jenže dnes jsem byla v obchodě a bílkoviny všude jsou... tak jsem aspoň koupila věci od Alpra, kde je bílkovin nejméně

L.janicka.l

L.janicka.l, 9. 2. 2019, 21.32

A nebude jezdit na kontroly do nemicnice, zkus se tam zeptat znova doktora co by mu doporucil jist

Cherrynka, 12. 2. 2019, 13.31

Na kontroly jen 2x ročně.... to se mi zdá málo, když mu fungují tak málo

Lenička, 10. 2. 2019, 10.23

Asi bych byla také vedle. Bílkoviny jsou i v luštěninach. Koukla bych se na net jestli neni ňáké združení pacientů s postižení ledvin. Ty by třeba měli ňáké recepty bez bílkovin

V007A, 8. 2. 2019, 19.22

Asi bych obešla více lékařů - odborníků.

Cherrynka, 9. 2. 2019, 17.04

Já už byla u třech a každý říká něco jinýho... tak jsem ztracená

Janako

Janako, 9. 2. 2019, 18.26

Zeptala bych se urologa nebo nefrologa, ti by měli mít nejlepší info v tomto oboru.

Žofinka

Žofinka, 8. 2. 2019, 17.09

Tak to jsem také v koncích:-(

Lenička, 8. 2. 2019, 16.58

Je to opravdu dotaz na poradnu nebo lékaře popřípadě výživový poradce. Zeptala bych se klidně dalšího doktora.

Cherrynka, 8. 2. 2019, 20.30

No v ondělí zkusím zajít do udravé výživy, jestli mi něco neporadí

Janako

Janako, 8. 2. 2019, 16.49

Asi bych se spíš řídila tím, co řekl lékař, než tím, co je někde na netu. Výsledky jsou otázkou tež na lékaře, ne na laika. Můžeš zkusit místní poradnu. Jinak co vím, tak na ledvinové kameny se má maso jist spíš omezeně, tak bych řekla, že u selhávani ledvin to bude podobné, aby se moc nezatezovaly.

Cherrynka, 8. 2. 2019, 20.29

Jenže já nerozumím tomu, když má jíst dietně a nemůže na to kuřecí....

L.janicka.l

L.janicka.l, 8. 2. 2019, 21.40

Treba vadi ty kureci hormony

Cherrynka, 9. 2. 2019, 17.04

To ne, prý nesmí živočišné bílkoviny a některé rostliné, ale neřekli jaké

snany, 8. 2. 2019, 22.00

Když nesmí bílkoviny tak nesmí přeci žádné maso, ani kuře.

Janako

Janako, 9. 2. 2019, 10.22

Jak jsem psala, je to maso a to není na ledviny dobře.

Cherrynka, 9. 2. 2019, 17.05

Jo. Tak jsem zvědavá, jak bude jíst, protože zase mám strach, aby zase netrpěl podvýživou

Janako

Janako, 9. 2. 2019, 18.25

Vegetariáni netrpí podvyzivou. Jen je třeba řešit, co bude děda jist.

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů