Šípky
Vložil(a): skřítek, 18. 11. 2016 20.27
Maminky, využíváte nebo zpracováváte nějak šípky...? Dneska na procházce jsem v okolí našla obsypané keře a tak si říkám, že je škoda nevyužít takovou úžasnou zásobárnu vitamínu C. Poradíte co s nimi, jak je třeba skladujete atd.?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Jaaaaba, 29. 10. 2018, 8.37
Zajímalo by mne, jak ostatní připravují čaj? Sušené šípky rozdrcujete a necháváte nejdřív delší dobu louhovat ve studené vodě, kvůli zachování vitamínů nebo máte jiný osvědčení a méně zdlouhavý způsob???
Mygara, 16. 4. 2017, 11.32
já suším na čaj, jednou jsem dělala i marmeládu, ale byla to hrozná piplačka
Lusesita25, 22. 11. 2016, 21.26
Vim ze se dela marmelada a nebo i caj. Ale jake jsou recepty netusim.
BonnieParker, 20. 11. 2016, 22.25
Moje maminka je nakládá do slivovice a potom to používá jako kapky při nemoci - je to zázračný lék (no, já jsem abstinent, tak vím z doslechu )