Topinambury
Vložil(a): snany, 7. 1. 2018 15.57
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Marusk, 13. 6. 2018, 21.43
Pěstovat nemam kde, ale chuťove mam asi radši bataty.
WeruskaSK, 2. 5. 2018, 10.41
zhanam to. chcem si posadit. velka mnamka a velmi zdrava
jitkamety, 8. 1. 2018, 20.25
Přiznám se že o tom slyším poprvé
louskacek2, 8. 1. 2018, 20.39
Taky tak
rodinka, 8. 1. 2018, 18.54
Ty jo vůbec je neznám ani jsem je nechutnala
szendrejka, 8. 1. 2018, 13.50
Letos se chystáme zasadit hlízy. Už mám vše nastudované ? jsou to “brambory” které vykopnete i v zimě (teda pokud není zmrzlá zem ?) a máte čerstvé. Dosahují velké výšky, tak jsme dlouho hledali s manželem místo na zahradě, kam s nima. Ale pozor, špatně se jich zbavuje, vzhledem k tomu, že musíte vybrat úplně všechny hlízy z půdy. Stačí zapomenout malinkou a na jaře se zase rozjedou ? jinak jsou prý daleko zdravější než brambory, mají hodně minerálů a neobsahují škrob.... no a výhoda sběru “skoro celoročně” ....