zdravé cukroví

zobrazeno 1028×

Vložil(a): Adelinka, 17. 10. 2016 10.44

Ahoj maminky, zajímalo by mě, zda pečete nějaké zdravější a hlavně dietnější vánoční cukroví a případně jaké?

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Gustawka, 6. 8. 2021, 11.51

Mám ráda datlové kuličky

Mygara

Mygara, 11. 8. 2017, 11.44

dietní není tak hříšně dobré

Fuga

Fuga, 12. 1. 2017, 14.33

žádné cukroví snad nemůže být zdravé, každé je hříšné a dobré

Lipi4, 17. 10. 2016, 23.20

Jediné zdravé cukroví, co máme jsou sušená jablková kolečka, půlkolečka.. která jsou polomáčená v kvalití čokoládě....... ať žije sušička a zahrada plná jablek

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 12.14

To je dobrý nápad. To bych mohla také usušit? Takže jen rozpůlíte kolečka usušíte a namočíte do čokolády?

Lipi4, 18. 10. 2016, 20.27

Jablko nakrájím na plátky - někdy jde na kolečka, když je větší jablko, tak na půlku.. plátky dám do sušičky a když je hotovo .. tak cca za dva dny (až si vzpomenu někdy i den předem) si rozpustím čokoládu s troškou ztuženého tuku (z důvodu, aby byla krásně hladká po znovu ztuhnutí) a nechat uschnout buď na mřížce nebo na pečícím papíře (případně i v ruce, ale to trvá).

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 22.53

Já tedy dělám polevu s Jihočeským máslem a je také hladká

vendy.z, 17. 10. 2016, 20.53

Ovocné kuličky - mám domácí sušené ovoce, jen se po nich zaprášilo

vendy.z, 17. 10. 2016, 20.52

Ovocné kuličky s mandlemi Potřebujeme: • 50g sušených rozinek (nebo datlí) • 50g sušených švestek • 100g sušených meruněk (pokud možno nesířených) • 100g mletých mandlí • kokos na obalení Postup: Rozinky, meruňky a švestky opláchneme ve studené vodě a pak namočíme do vody na min. na 2 hodiny (klidně i přes noc) tak, aby byly ponořené. Pokud děláme variantu pro dospělé, můžeme do vody přidat rum nebo mirin (rýžové víno chutí podobné rumu) nebo můžeme vodu nahradit úplně. Poté vyjmeme a rozmixujeme do pasty. Pokud by to šlo hůře, přidáváme tekutinu z namáčení. Pak pastu z rozinek (datlí), meruněk a švestek smícháme s pomletými mandlemi a meruňkami a vypracujeme hmotu. Necháme v chladu zatuhnout a poté tvoříme kuličky a obalujeme v kokosu, nebo namletých lískových či vlašských oříšcích. Skladujeme v chladu a spotřebujeme tak do 5 dní (pokud vydrží tak dlouho:-) ).

Adelinka, 18. 10. 2016, 8.21

děkuji, super recept

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 12.15

Jo ty musí být výborné - já sušené ovoce miluji

vendy.z, 18. 10. 2016, 17.32

Dělala jsem dvakrát.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 10. 2016, 20.20

Zkoušela jsem teď zdravou bábovku a nepovedla se vyklopit ze silikonového formy, ale jinak byla výborná

benca, 17. 10. 2016, 20.06

no este nie, ale kamoska ma nablaznila na spaldove mufiny

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 12.15

Ty jsem dělala a jdou super

dasza, 17. 10. 2016, 16.35

Pomerancove.mrkvove susenky.a jinak mouky zdravejsi ne bile

patricia077

patricia077, 17. 10. 2016, 14.04

Zkoušela jsem bezlepkové a taky s ovesnými vločkami..

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů