MMR vakcína x těhotenství
Vložil(a): Jarka mmm, 31. 10. 2016 13.46
Zdravím. Dcerku bych někdy měla nechat očkovat MMR vakcínou a nějak se mi do toho nechce. Teď mám dilema - když jí tím nechám očkovat,je to větší riziko pro mě jako těhotnou/pro plod nebo pak pro novorozeně? Je to přeci jen živá vakcína. Někteří doktoři to vůbec neřeší,ale jiní si dávají pozor. Prý se může stát,že se těhotná nakazí a ohrozí plod...Novorozeně ohrožené není? Nemáte s tím některá nějakou bližší zkušenost? Děkuji..
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Mygara, 26. 4. 2017, 18.43
vy jste očkovaná, takže je to riziko pro dceru, která nebude naočkovaná
kamila.336, 24. 4. 2017, 15.50
dobry den, mate nekdo prosim zkusenosti s vakcinalem? je to doplnek stravy, pro dite od 3 let a podporuje ucinek vakciny+posiluje imunitu, tak by me popripade zajimaly vase nazory. Dekuji
Lusesita25, 19. 11. 2016, 4.05
Odkladat, odkladat, odkladat dokud to jde. Rozhodne bych nic neriskovala a rozhodne odkladala, dokud bude mit lekar trpelivost. Je to jen na vas a na vasem uvazeni
Tak s tim.vubec neporadim,jen.bohuzel znam.dva pripady,kdy.naockovane dite zacalo mit problem s vyvojem a psychicky se.opozdilo a vratilo zpet a zacalo se chovat se znamkami autusmu.. bohuzel u nas tuto vakcinu musi mitbdite pred nastupem do ms,ja budu take odkladat..omlouvám se,jestli jsem odbocila prilis od vaseho.dotazu
Adrianita, 31. 10. 2016, 16.47
Dceři jsou dva a očkování má za sebou, 2 vakcíny. V těhotenství bych se očkovat nenechala a má dr. by mi to ani nedoporučila. Spoustu dr. doporučuje rodičům očkování trojkombinací - tetan, záškrt, černý kašel ještě před narozením dítěte. My s manželem jsme očkovaní, ale mě doktorka v těhu očkovat nechtěla, v období kojení to prý nemá vliv, spíš naopak.
Adrianita, 31. 10. 2016, 16.55
Pokud tam riziko je, asi bych to odložila.
Adrianita, 31. 10. 2016, 17.11
A když to doktorka vaší dcery neřeší,co to ještě probrat třeba s gynekologem. Mohl by vědět víc.
patricia077, 31. 10. 2016, 14.00
Nevím, co na to napsat, dceru jsem dala očkovat a otěhotněla jsem asi měsíc nato..nějak jsem to neřešila...
patricia077, 31. 10. 2016, 14.17
a co se poradit přímo s doktorkou..
patricia077, 31. 10. 2016, 20.21
Tak se zkusit poradit ještě u jiné dětské a co na to váš gyn?