diastáza břišních svalů
Vložil(a): patricia077, 2. 5. 2017 11.02
Už jsme toho četly moc a moc, některé z nás včetně mne to asi trápí, takže dnes jsem narazila na další článek, kdo má chuť si přečíst: http://zena-in.cz/clanek/diastaza-brisnich-svalu-a-jak-s-ni-bojovat/kategorie/zdravi
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
LucieS, 19. 5. 2017, 8.19
Po porodu jsem měla malou diastázu. Teď po pěti měsících už je snad pomalu pryč.
patricia077, 19. 5. 2017, 8.35
co jste dělala? mě se to cvičením asi moc nespraví mám velkou a hlavně kýlu takže spoustu cviků nemůžu ani dělat
LucieS, 20. 5. 2017, 8.46
2,5 měsíce 3x týdně ve fitku jela cviky na šikmé břišní svaly. A důsledně jsem se vyhýbala zvedání (např. z postele atd.) "napřímo", takže jsem se pokaždé překulila na stranu a pak se teprve zvedla. Ve fitku si asi všichni museli ťukat na čelo, proč se zvedám tak divně
patricia077, 20. 5. 2017, 9.04
tak to já dělala celé těhu zvedání bokem a dělám to dodnes skoro rok po poradu šikmé jedu taky celou dobu ale u mne je problém ta kýla, přemýšlím, že si ji nechám odstranit laparo a ten rozestup rozcvičím jinak mě chtějí udělat jizvu přes celé břicho aby ho spravili a to nechci když už nemám jizvu ani z císaře
Fuga, 9. 5. 2017, 9.15
vím, že Vás to trápí a děkuji za informace
Žofinka, 9. 5. 2017, 9.00
ráda si to přečtu, díky
patricia077, 9. 5. 2017, 9.01
jj je mi to jasný
k.o.r.i.n.e.k, 5. 5. 2017, 18.54
Já ji snad nemám, ale co není může bohužel být třeba u druhého ...
patricia077, 6. 5. 2017, 9.02
Po dceři jsem taky neměla
Janako, 2. 5. 2017, 14.47
Zajímavý článek.
patricia077, 2. 5. 2017, 15.30
Cviky znam chce to pravidelne a dlouhodobe
patricia077, 2. 5. 2017, 15.31
Jsou tam i cviky
Už jsem koukala,super ,určitě to časem vyuziju! Taky jsem si říkala,že bych si možná zaplatila nějakou fyzio,protože to břicho potřebuju dát co nejvíc dokupy...nezavisle na operaci. Prostě co nejvíc zpevnit atd (samozřejmě podle nějakých pravidel a opatrně). To jsem se hecla i s jizvou a mám jí teď o moc hezčí,než minule,asi skoro nebude vidět. Tak ještě to břicho . Ale vytahana kůže mi asi zůstane. Měla jsem před porodem 120 cm oproti 65 v normálu kolem pasu,tak to holt bude znát. Kvůli tomu mám i tu desnou kýlu a rozestup...
patricia077, 2. 5. 2017, 17.37
já to znám zhubla jsem hrozně ale kůži a pigmentaci mám furt ať dělám co dělám a kýla je tam taky pořád to samé rozestup já chodila po prvním porodu několik měsíců na fyzio a teda výsledek nic moc a to jsem poctivě cvičila dlouho..teď na to ani nemám čas
patricia077, 3. 5. 2017, 8.48
každá jsme jiná! vám to určo pomůže..
k.o.r.i.n.e.k, 5. 5. 2017, 18.55
To je pravda, já znám spoustu lidí, kterým to pomohlo