Ploché nohy
Vložil(a): Janako, 23. 6. 2019 22.06
Ahoj, zajímalo by mě,zda vaše děti mají nebo měly ploché nohy. Jestli ano,jak jste to řešily?Co vám doporučil Dr.?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
WeruskaSK, 9. 11. 2019, 22.05
maju ploche a ze do 8 rokov to netreba riesit, ze klenba sa vyvija
Fuga, 15. 7. 2019, 5.51
Má mírně, ale cvičíme, když si vzpomenu
Ketris, 26. 6. 2019, 14.33
Resime to vlozkama do bot
L.janicka.l, 25. 6. 2019, 17.53
Ja si pamatuju, ze me davali vlozky do bot. A to jsem dost chodila bosa. Malej ted lita porad bos, a uprimne ja jsem si vubec nevsimla jaky ma nohy
Eliška Kozlova, 24. 6. 2019, 22.41
Syn má, i když s dětmi cvicim prevenci, prý dědičnost, ja měla taky. Teď v 9 letech ortopedie a speciál vložky, vbocuji se mu i kotníky, teď ale lítá hlavně bos. Tak pravda boty s vlozkami moc nenosí. Jsou ale super kvalitně udělané na míru a strakate barevné synovi se líbí a rád je nosí. Jinak cviky: braní věcí mezi prsty, chůze jako opičky, špičky - paty, malování nohou, chůze po různém povrchu ... Me se to srovnalo i bez kvalitních bot, jen s cvičením (naši neměli peníze).
NiFee, 24. 6. 2019, 9.34
ja ani moje deti nie ale sesra má a skušala snád všetko a nič nepomohlo. Naši to riešili od malička
patricia077, 24. 6. 2019, 8.35
Já jsem měla a chodila na cvičení, dcera měla třmeny od narození a ve dvou letech na kontrole říkám ortopedovi zda nemá i ploché nohy a reakce byla matko nechte to dítě žít ploché nohy mají všechny malé děti!
Janako, 24. 6. 2019, 12.10
Všechny?to se mi nezdá.Dcera taky neměla dobré kyčle a teď má ty ploché nohy,tak si říkám,jestli v tom může být nějaká souvislost???
patricia077, 24. 6. 2019, 14.07
Souvislost nevím ale kolem druhého roku prý všechny teď jedeme na podzim znovu ale už ji bude šest tak uvidíme boty nesmajda chodíme hodně bosky já i po chodníku ale do města zatím ne?
Katka, 24. 6. 2019, 14.29
Klenba se tvoří do 3 let, do té doby se to neřeší, pak se dávají vložky do bot. Pomáhá chůze na boso, kolo a inline brusle. Dceři se to spravilo v 10 letech, syna jsem už neřešila ?
patricia077, 24. 6. 2019, 18.04
Tak jsem zvědavá co se dozvíme na pozdim každopádně bosky chodí na kole jezdí vložky do bot jsem neměla tehdy ani já jen ty cviky které když tak umím dodnes
Janako, 24. 6. 2019, 22.44
Neřeší?Dceři ještě tři nebyly.Detska Dr. nás poslala na ortopedii a ten nám říkal,co s tím máme dělat,ale přijde mi, že je to zatím beze změny.
Katka, 25. 6. 2019, 10.05
No vývoj klenby je dokončen ve 3 letech, takže ve 2 letech vložky nic neurychlí. Těch vad plochonozi je víc a jsou myslím 3 stupně, včetně vbocenych kotníků