Mýdlový sliz
Vložil(a): Adrianita, 10. 3. 2017 6.49
Maminky, používáte některý ručně vyrobený gel na praní? Jak perete bílé prádlo? Prý je dobré na bílé prádlo perkarbonát a aby se aktivoval i při nižších teplotách, je dobré přidat TAED. Zajímá mě, jak dávkujete perk. a taed a jestli to skladujete zvlášť nebo to mícháte dohromady, v jakém množství. Prý tyto 2 látky dohromady moc pění, tak si říkám, jestli nedávkovat až do pračky. Opět, v jakém množství? :)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
[email protected], 2. 10. 2018, 18.14
Dříve jsem prala ve slizu a přešla jsem na suchou formu, takže jen prací mýdlo a soda a do bílého prádla přidávám do bubnu 1-2 LŽÍCE perkarbonátu a 1-2 LŽIČKY TAEDU. Ale málokdy přidávám Taed, jelikož často peru bílé prádlo a pleny na 60 stupňů a tím pádem není potřeba. Já jsem maximálně spokojená, i “zašedlé a zažloutlé pleny” dostaly nový nádech...a to jsem měla vyzkoušené snad od všech značek prací prášky na bílé prádlo... a nikdy s takovým skvělým efektem! Navíc máme čističku odpadních vod, takže musíme být šetrní k tomu, co vypouštíme z baráku...místo aviváže lžička octa, několik kapek es. oleje (dle vkusu) a voda (do přihrádky určené pro aviváž) jinak sliz a domáci prací prášek i perkarbonát a TAED dávám do bubnu pračky.
Adrianita, 3. 10. 2018, 9.04
Taky už peru "nasucho". Místo aviváže používám roztok kyseliny citronové.
Žofinka, 13. 11. 2017, 17.02
dělala jsem kdysy sliz, ale jen z mýdla a sody
k.o.r.i.n.e.k, 10. 3. 2017, 22.11
Mě tedy zežloutne bílé prádlo i s práškem z obchodu, nemám moc ráda bílé
Aliisha, 10. 3. 2017, 21.13
Už jsem o tom slyšela, ale vyzkoušené to nemám
Lenourecek, 10. 3. 2017, 20.14
Kamarádka používá a je spokojená, ale co s čím míchá a jak nevím
annicka, 10. 3. 2017, 20.14
nezkousela a ani nepouzvam, treba az bude vic casu zkusim udelat domaci
Adrianita, 10. 3. 2017, 20.32
Zaberete to chvilku a je to ekologičtější i ekonomičtější
k.o.r.i.n.e.k, 10. 3. 2017, 22.11
J8 jsem ten sliz jednou používala a nějak jsem si s ním zanesla pračku, tak do nové už nedávám
Adrianita, 11. 3. 2017, 10.55
A kam jste ten sliz dávala. Doporučuje se spíš do bubnu. V přihrádce se prý můžou ucpat trubky, ale v bubnu se rozpustí.
annicka, 10. 3. 2017, 22.38
Katka, 10. 3. 2017, 13.41
Čistě bílé prádlo nevedeme. Brzo zažloutne a je hnusné, takže ho nekupuji. Peru zvlášť černé + tmavé a pak světlé.