Nepovedená obarvená vajíčka

zobrazeno 1013×

Vložil(a): k.o.r.i.n.e.k, 16. 4. 2017 12.29

Každý rok barvím vejce v cibuli, dávám je do punčošky s trávou a mám krásná vejce. Letos jsem část vajec zkusila místo v cibulových šlupkách obarvit v řepě. Podle návodu jsem nakrájela řepy, přidala ocet, sůl a vařila a mám z toho pěkně ošklivá vajíčka. Tak nevím, kde je chyba. Teď jsem je naložila do láku z kurkumy a octa a doufám, že se trochu vylepší. Horší to být nemůže. Kde myslíte, že mohlo být úskalí? Do komentáře vložím druhou část vajec barvených klasicky ve šlupce :-)

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Žofinka

Žofinka, 25. 7. 2017, 13.10

řepu jsem nezkoušela, ale byla odmaštěná?

Gabill, 21. 6. 2017, 14.05

Ja vajicka pred farbenim zvyknem odmastit vatovym tamponom namocenym v liehu. Ale cervenu repu nemam vyskusanu.

vendy.z, 26. 4. 2017, 8.51

řepu jsem nezkoušela

Zlata1, 18. 4. 2017, 14.10

Já jsem četla, že když se vaří v čele nebo v kurkuma, či v kari tak se mají vajíčka pověřit a pak ještě dlouho nechat používat v nálevu aby se barva chytla. Já zkoušela vajíčka dělat v kari a ty se mi krásně chytla. Tak nevím kde byl zádrhel, ale nakonec jste měla pěkná vajíčka.

Kamila Pecharová, 17. 4. 2017, 21.16

Už jsem psala v některé z předchozích diskuzí, že mám úplně stejnou zkušenost.. taky nevím proč..

Leňulka, 17. 4. 2017, 20.37

Teda v řepě jsem ještě nezkoušela, těžko říct kde se stala chyba. Já letos nebarvila na to abych to pak viděla rošlapaný na chodníku se můžu vybodnout. Kluci dostali čokoládová a když přišli holky tak dostali akorát tak sprda a odchod.

Fuga

Fuga, 17. 4. 2017, 10.33

to je tedy pech, vypadají jak nepovedené maskáče , já letos nebarvila, koupila jsem smrštovací košilky a bylo hotovo

nikolava, 17. 4. 2017, 5.46

Ja je zkousela taky barvit v zeli, ale to byl takovy, ze se melo vyvarit zeli a pak tam vejce ponorit min na 4h a dle barvy vyndavat...

Čertice, 16. 4. 2017, 21.59

No jsou krapet zvláštní ale chutnat budou stejně já mám barvená a pak voskem malováná

pouzarovaj

pouzarovaj, 16. 4. 2017, 21.28

mně se vloni červená řepa taky nepovedla, kurkuma o něco lepší, ale nic moc, kváa totéž...vrátila jsem se k cibuli

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů