Zavařování
Vložil(a): Teryk92, 6. 6. 2019 13.43
Zítra se chystám na samozběr jahod z kterých udělám přesnídavku a asi i marmeládu. Chystám si tu sklenice a študuji jak je správně vysterilizovat. Sterilizujete někdo v troubě nebo myčce? V myčce mám nejvyšší stupeň 70. Stačí to? Případně jak sterilizujete v troubě? Dá se do pekáčku voda a sklenice se dají dnem vzhůru? Tuhle informaci jsem nikde nenašla. Můžu si to vysterilizovat už dnes?
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
WeruskaSK, 9. 11. 2019, 22.17
v mycke som neskusala, vzdy to robim v rure - rozhrejem na 160-180 a ked zacne perlickovat tak este 10min. ale napr ked robim lekvar tak nesterilizujem vobec - do cisteho sucheho pohara nalejem rovno vriace z panvice a zavriem vysterilizovanym vieckom a otocim hore dnom a sup pod deku na plech a do rana takto necham. princip je taky ze ked je cely obsah vriaci tak uz netreba sterilizovat v rure. ale ked davas studene ovocie alebo zeleninu a hoci aj zalejes vriacou vodou, cely obsah este musi prevriet, preto sa dava do rury
Fuga, 17. 6. 2019, 9.29
Já sklenici tedy jen umyji v myčce žádné sterilování sklenic nedělám
Žofinka, 10. 6. 2019, 14.35
Já jen sklenice umyjí a nechám pořádně i s víčkem vyschnout
Ketris, 9. 6. 2019, 8.13
Ja bych chtela zkusit v mycce.. ale prijde mi to jako blbost
Lenourecek, 7. 6. 2019, 20.52
Naliji do sklenic horkou vodu (zrovna uvařenou z rychlovarné konvice) a ještě do horkých sklenic plním