Valentýnské svíčky
Vložil(a): veru.veru, 6. 1. 2015 12.12
Potřebujeme:
- voňavý olejíček
- 1 ks
- zbytky svíček
- několik ks
- čajové svíčky
- několik ks
- Starý plech na pečení
- 1 ks
- malou vykrajovačku ve tvaru srdíčka
- 1 ks
- nůž
- 1 ks
- starý hrnec
- 1 ks
- velkou jehlu
- 1 ks
- staré sitko
- 1 ks
Zbytky starých svíček přibližně stejné barvy rozehřejeme Pro zvýraznění barvy můžeme přidat voskovku.
Mezitím si připravíme čajové svíčky
Do rozehřátého parafínu kápneme pár kapek vonného oleje.
Rozehřátý vosk přelijeme přes sítko na plech.Pár minut počkáme, než vosk ztuhne.
Do téměř ztuhlého parafínu začneme vykrajovat srdíčka.
Do středu vykrojeného srdíčka uděláme jehlou dírku.
Srdíčko podebereme opatrně nožem a nasadíme na knot čajové svíčky. Potom trochu přitlačíme.
Vosk by měl být troche ztuhlý, ale ještě mírně tvárný, aby se srdíčko nezlomilo.
Můžeme udělat i v jiných variacích, jako na posledním obrázku, hodí se i na Vánoce, Velikonoce...
Diskuze k této stránce (19 příspěvků)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
pouzarovaj, 19. 2. 2018, 21.35
zajímavý nápad na dekorování svíček
jitkamety, 5. 4. 2016, 17.17
pekny napad
Trixie, 2. 1. 2016, 17.52
moc hezký nápad jak využit zbytky svíček, děkuji za tip:-)
Petra Schoberová, 27. 12. 2015, 5.56
perfektní