Valentýnské svíčky

zobrazeno 5549×

Vložil(a): veru.veru, 6. 1. 2015 12.12

Potřebujeme:

voňavý olejíček
1 ks
zbytky svíček
několik ks
čajové svíčky
několik ks
Starý plech na pečení
1 ks
malou vykrajovačku ve tvaru srdíčka
1 ks
nůž
1 ks
starý hrnec
1 ks
velkou jehlu
1 ks
staré sitko
1 ks

Zbytky starých svíček přibližně stejné barvy rozehřejeme Pro zvýraznění barvy můžeme přidat voskovku.

Mezitím si připravíme čajové svíčky

Do rozehřátého parafínu kápneme pár kapek vonného oleje.

Rozehřátý vosk přelijeme přes sítko na plech.Pár minut počkáme, než vosk ztuhne.

Do téměř ztuhlého parafínu začneme vykrajovat srdíčka.

Do středu vykrojeného srdíčka uděláme jehlou dírku.

Srdíčko podebereme opatrně nožem a nasadíme na knot čajové svíčky. Potom trochu přitlačíme.

Vosk by měl být troche ztuhlý, ale ještě mírně tvárný, aby se srdíčko nezlomilo.

Můžeme udělat i v jiných variacích, jako na posledním obrázku, hodí se i na Vánoce, Velikonoce...

 

Sdílejte:   | 
3

Diskuze k této stránce (19 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Úča, 17. 1. 2021, 12.59

Moc hezké , skvělý i návod s postupem ve fotografiích .

Bar.Ca., 7. 9. 2020, 12.56

Tak ty jsou super, nádherné

VaJána, 3. 9. 2020, 7.04

To je bezva nápad určitě se na to brzy vrhneme

pouzarovaj

pouzarovaj, 19. 2. 2018, 21.35

zajímavý nápad na dekorování svíček

Gabill, 8. 1. 2018, 18.29

Vyzerajú krásne. To by som aj darovala ako valentínsky darček. Treba to robiť s láskou, inak by sme asi rýchlo stratili trpezlivosť. Chce to dosť práce.

Zdeňka S., 16. 5. 2017, 11.56

Moc hezký nápad, co všechno se dá vymyslet a vyrobit

Pavla33, 11. 7. 2016, 5.57

parádní!!

jitkamety

jitkamety, 5. 4. 2016, 17.17

pekny napad

Trixie

Trixie, 2. 1. 2016, 17.52

moc hezký nápad jak využit zbytky svíček, děkuji za tip:-)

Petra Schoberová, 27. 12. 2015, 5.56

perfektní

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů