Dřevěné uhlí - výroba
Vložil(a): veru.veru, 7. 1. 2015 16.12
Nejdříve musíte naštípad polínka z dřeva vhodného na grolování, třeba z olše.
Dřevo naskládáte do sudu, ten zavřete a utáhnete obruč kolem víka.
Jednu stranu podložte cihlami a slespoň dvě hodiny pod sudem topte.
Po dvou hodinách dřevo ještě není hotové.....ale vypadá asi tak, jako na obrázku 4.
Ze sudu unikají hořící plyny, nenechte se tím rozhodit.
Hotové dřevo sesypete a uskladníte v suchu.
Diskuze k této stránce (18 příspěvků)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Trendyterka, 24. 9. 2020, 22.08
Tak to bych doma určitě nezkoušela.
pouzarovaj, 19. 7. 2017, 7.50
přijde mi to dost pracné, rychlejší bude ogrilovat rovnou na dřevě
Aliisha, 4. 1. 2017, 20.43
Fajn, ale asi je rychlejší si ho asi koupit.