Dřevěné uhlí - výroba

zobrazeno 3949×

Vložil(a): veru.veru, 7. 1. 2015 16.12

Potřebujeme:

polínka
několik ks
sud s víkem
1 ks
cihly
několik ks
zápalky
1 ks

Nejdříve musíte naštípad polínka z dřeva vhodného na grolování, třeba z olše.

Dřevo naskládáte do sudu, ten zavřete a utáhnete obruč kolem víka.

Jednu stranu podložte cihlami a slespoň dvě hodiny pod sudem topte.

Po dvou hodinách dřevo ještě není hotové.....ale vypadá asi tak, jako na obrázku 4.

Ze sudu unikají hořící plyny, nenechte se tím rozhodit.

Hotové dřevo sesypete a uskladníte v suchu.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (18 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

babca216, 22. 11. 2020, 22.16

Tak tohle je moc složité pro mě

Trendyterka

Trendyterka, 24. 9. 2020, 22.08

Tak to bych doma určitě nezkoušela.

Bar.Ca., 27. 8. 2019, 7.29

jé tak tohobych se asi bála, to si raději koupím

Lenička, 9. 1. 2019, 12.32

By mě zajímalo jestli se to vyplatí si to dělat

Mildret, 20. 2. 2018, 16.07

Jejda to raději zkoušet nebudu

Gabill, 31. 7. 2017, 14.05

To zas tolko toho dreveneho uhlia za rok neminieme. Je s tym celkom dost prace...

pouzarovaj

pouzarovaj, 19. 7. 2017, 7.50

přijde mi to dost pracné, rychlejší bude ogrilovat rovnou na dřevě

jajulaš, 21. 4. 2017, 13.32

toby jsme asi ani negrillovali .D

Aliisha

Aliisha, 4. 1. 2017, 20.43

Fajn, ale asi je rychlejší si ho asi koupit.

Zdeňka S., 12. 11. 2016, 14.45

Tak to vidím poprvé, to je fajn takhle si to vyrobit doma

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů