První pohádka (F. Hrubín)

zobrazeno 3889×

Vložil(a): EliškaVr, 22. 11. 2015 13.07


První pohádka (F. Hrubín)
Princeznička na bále
poztrácela korále.

 Její táta, mocný král,
Honzíka si zavolal:
"Honzíku, máš namále,
přines nám ty korále!"

Honzík běžel za horu,
nakopal tam bramborů.
Vysypal je před krále:
"Nesu vám ty korále,
větší už tam neměli,
ty snědli už v neděli."

Autor: (F. Hrubín)

Zdroj: http://www.moje-rodina.cz/pohadky

Máte i Vy oblíbenou pohádku, o kterou se chcete podělit? Přidejte ji.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (4 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Zuzule, 14. 12. 2019, 16.08

ta je super

Zdeňka S., 14. 12. 2019, 14.41

Naše oblíbená básnička

kesiderka, 13. 12. 2019, 22.35

na to jsem uplne zapomnela, pritom ji znam nazpamet jeste dnes ?

Dudu, 13. 12. 2019, 21.17

Jééé, tu jsem říkávala jako malá zpaměti, tu musím naučit Vitouška.

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů