Lokše
Vložil(a): szendrejka, 21. 6. 2016 22.39
Uvařené brambory ve slupce oloupeme, nastrouháme najemno, přidáme sůl, mouku a vytvoříme těsto. Na pomoučeném vále rozválíme váleček, který nakrájíme na stejné kousky. Každý kousek rozválíme na tenkou placku a opečeme na suché pánvi nebo na plotně nasucho.
Opečené lokše potřeme sádlem a potřeme povidly, posypeme mákem a moučk. cukrem a stočíme.
Já si je pamatuju hlavně jako "zakusovačku" k polévce. Rychlá, levná záležitost....
Diskuze k této stránce (9 příspěvků)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Žofinka, 10. 1. 2019, 9.14
Jak ty recepty pročítám, tak mě honí střídavě hlad, chuť a žízeň, to je tak dobře udělané
Mygara, 22. 11. 2018, 11.41
Výborné, také musím vyzkoušet
Fuga, 7. 3. 2018, 4.22
já znám lokše mnohem menší
Aliisha, 18. 12. 2016, 20.50
Dělávala moje babička. Jsou výborné.
jitkamety, 24. 6. 2016, 10.26
zajímavé