Bez mléka a mléčných výrobků
30 min. - 2 hod.
jednoduchý
Ingredience:
- Čočka
- 1 balení
- Šunka
- 150 g
- Kyselé okurky
- 4 ks
- Červená cibule
- 2 ks
- Červená paprika
- 2 ks
- Pórek
- 1 ks
- Sůl l, pepř
- 1 množství dle chuti
- Bobkový list
- 4 ks
- Olivový olej
- 3 lžíce
- Ocet
- 2 lžíce
- Cukr
- 2 lžička
- Hořtice
- 1 lžíce
Večer namočit čočku do studené vody. Druhý den do té vody přidat bobkový list, sůl a vařit do změknutí. Pozor aby se čočka nerozvařila. Po uvaření scedit a dát do misky vychladnout. Šunku, okurky a cibuli nakrájet na kostky, papriku a pórek na nudličky. Vše smíchat. Nálev připravit smícháním olivového oleje, octa, hořtice, cukru, soli a pepře. Nalít na salát. Vejce uvařit na tvrdo a podávat. Salat je dobrý teplý i studený.
Diskuze k této stránce (19 příspěvků)
Díky za tip, já teď dělala čočkové karbanátky s červenou řepou.
patricia077, 20. 2. 2023, 16.52
A byly dobré? Já zkusila na radu kamarádky karbose z červené řepy s Balkánem jako sýrem na plech a teda mne to neoslovilo ?ale já celkově od doby školních jídelen řepu nemusím ?
Katka, 20. 2. 2023, 18.35
Naprosto výborné, sladké.
mám ráda luštěninové saláty, vyzkouším
Ten jsme dělávali vždycky na nový rok, už dlouho nebyl, musím udělat
V007A, 6. 11. 2022, 10.57
Nedokážu si představit tu chuť, nikdy jsem ho neměla.
Janako, 25. 5. 2022, 19.24
Salát vůbec neznám, ale vypadá to dobře.
Čočku máme rádi , ale upřímně si nedovedu představit tento salát , ale neříkám, že bude špatný .
Takové zdravé rychlovky mám ráda. Origoš recept. Zítra hned zkusím. My jsme doma všichni salátoví
Dobrý nápad. Luštěnin není nikdy dost.
Čočku máme doma rádi, musím ho vyzkoušet.
patricia077, 10. 2. 2022, 16.29
Tak čočku tu mi můžeme .-)
I červená čočka se dá dělat na spoustu způsobů ?
patricia077, 20. 2. 2023, 16.50
Já vím i tu máme rádi celkově luštěniny ?
Katka, 20. 2. 2023, 18.37
My jsme teď objevili fazole adzuki a dají připravit i na sladko i jako čaj. Podle TČM posilují ledviny.
patricia077, 20. 2. 2023, 19.53
Tak to vůbec neznám takové fazole ?kouknu na net ?