Chléb z pohankové mouky
Vložil(a): k.o.r.i.n.e.k, 26. 9. 2017 12.44
Mouku vsypeme do mísy a uděláme důlek do kterého vsypeme rozdrobené droždí, cukr, zalijeme vlažným mlékem a necháme vzejít kvásek. Poté přidáme ostatní suroviny. Vodu přidáváme dokud není těsto kompaktní a nelepí se na mísu. Těsto je nutné pořádně prodělat. Pak necháme na teplém místě vykynout asi hodinu, v průběhu můžeme jednou těsto prodělat. Po vykynutí vytvarujeme bochník a dáme na plech s pečícím papírem. Necháme ještě chvíli kynout a pak potřeme vodou. Dáme péct do trouby, já pekla na 200 stupňů asi hodinu. Po upečení chléb opět potřeme vodou a necháme vystydnout. Nám nejvíce chutnal s domácím máslem, ale je fakt hrozně sytý :-)
Diskuze k této stránce (24 příspěvků)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Kateřina Fárová, 30. 8. 2020, 9.35
Vypadá moc dobře.
mikka27, 3. 6. 2020, 19.36
Hodně zajímavý recept na chléb, líbí se mi tam brambory.
Trendyterka, 15. 9. 2019, 12.18
Pohanka je skvělá. Určitě vyzkoušíme
Mygara, 2. 1. 2019, 16.55
Výborné, také musím vyzkoušet
Žofinka, 31. 8. 2018, 13.27
Já jak ty recepty pročítám, tak mě honí střídavě hlad, chuť a žízeň, to je tak dobře udělané