Domaci chleb
Budem potrebovat:
hladka mouka 1Kg
mliko 600ml
drozdi 2 kostky
sul 2 kavove lzicky (davam jednu polevkovou)
kmin 2 kavove lzicky
muzem pridat podle chuti:
prolisovany cesnek, smazena cibulka, olivy, seminka......
Jdem na to:
Do hrnce vlijem mliko, pridame cukr a rozehrejem tak abychom v mliku udrzeli prst. Pak pridame drozdi a nechame vzejit kvasek. Mezi tim si do misy nachystame ostatni suroviny. Pridame kvasek, zpracujem v testo, posypem moukou a nechame 1Hod. kynout na teplem miste pod uterkou. Pak prendame na plech s pecicim papirem. Ja pouzivam sklenenou zapikaci misu vylozenou pecicim papirem. Pecu tak asi 180 az 200 stupnu asi hodinu v elektricke troube. Behem toho potiram vodou.
Diskuze k této stránce (29 příspěvků)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
Trendyterka, 18. 9. 2019, 11.51
Domácí chleba je vždycky mnohem lepší než kupovaný
Žofinka, 20. 1. 2019, 17.36
Jak ty recepty pročítám, tak mě honí střídavě hlad, chuť a žízeň, to je tak dobře udělané
iva.t, 3. 4. 2017, 21.46
Doma peču chleba poměrně často, protože ho mají všichni moc rádi.