Housky z kvásku
Večer si připravíme kvásek - a to tak, že dáme do misky 150g pšeničné mouky, 150 ml vlažné vody a lžíci kvásku (živého). Zamícháme, přetáhneme fólií a zabalíme do utěrky. Necháme přes noc - ideálně 12-16 hodin - vzejít kvásek.
Druhý den ke kvásku přidáme 500-600 g mouky, dala jsem hladkou aby co nejvíc připomínaly ty z obchodu, kvůli dětem :), přidáme vodu 250-300 ml, podle mouky, 10-12g soli, 2lžíce oleje a 1 vajíčko. Smícháme, těsto by mělo mít konzistenci jako kynuté těsto. A necháme ještě odpočívat 2-3 hodinky.
Poté z těsta tvarujeme housky, potíráme je vajíčkem a sypeme mákem a pečeme zase jako všechno z kynutého těsta.
Rada: mamča mě učila, že upečené kynuté těsto poznám podle toho, když koláč/housku nadzvednu a má růžový spodek :)
Diskuze k této stránce (27 příspěvků)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
70dandule70, 3. 3. 2021, 18.25
vypadá to krásně,zatim jsem dělala jen chléb
WeruskaSK, 21. 2. 2021, 16.35
kvasok mam v chladnicke ale este som sa neodvazila robit nic ine okrem chleba, toto vyzera fantasticky, musim skusit
Kateřina Fárová, 2. 1. 2021, 17.29
Vyzkouším, housky vypadají překrásně.