Podmáslový chléb z kvásku
Vložil(a): k.o.r.i.n.e.k, 5. 4. 2020 16.47
Z kvásku (recept na kvásek už zde v receptech je), žitné mouky a vody uděláme rozkvas tak, že vše promícháme ve větší nádobě, uhladíme a nádobu přikryjeme. Necháme při pokojové teplotě 12 hodin odpočinout. Poté rozkvas smícháme se všemi surovinami na těsto (případně můžeme přidat mouku) a vložíme do formy na chléb. Já používám formu na biskupský chlebíček. Potřeme vodou ve keteré můžeme rozpustit trochu soli, trochu nařízneme (můžeme posypat semínky) a necháme odpočívat několik hodin, dokud těsto nezvětší svůj objem. Já nechala odpočívat čtyři hodiny. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme na horkovzduch na 200 °C (Elektrická nebo plynová trouba: 220 °C) 15 minut. Poté snížíme teplotu na 170 °C (Elektrická nebo plynová trouba: 190 °C) a pečeme dalších 30 minut. Chléb vyjmeme z trouby, potřeme opět vodou (opět můžeme přidat trochu soli do vody) a necháme vychladnout.
Diskuze k této stránce (26 příspěvků)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
70dandule70, 24. 2. 2021, 14.42
musíme vyzkoušet
Trendyterka, 29. 11. 2020, 22.31
Vypadá výborně. Vyzkoušíme.
WeruskaSK, 7. 10. 2020, 21.50
namiesto spaldovej mozem dat zase zitnu?
Ladka Tom Berenreiterovi, 27. 9. 2020, 15.44
vyzkousim