Bez vajec
30 min. - 2 hod.
jednoduchý
Ingredience:
- Hladká mouka
- 500 g
- Droždí
- 42 g
- Cukr
- 1 lžička
- Vlažné mléko
- 300 ml
- Sůl
- 1 lžička
- Kmín
- 1 lžička
Mouku si dáme do misky (já použila mouku kupovanou v polsku na těsta z kvasnic), uprostřed si uděláme ďůlek, do něj rozdrobíme droždí, přidáme cukr a mléko. Necháme tak 10 minut stát. Pak přidáme sůl a kmín a vypracujeme těsto.
Necháme vykynout zhruba hodinu.
Pak ještě jednou pořádně zpracujeme. Vytvarujeme buď jeden nebo dva chleby. Já měla strach, aby se mi upekl, tak jsem dělala dva. Předehřejeme troubu, dáme na plech, přikryjeme utěrkou a necháme ležet asi 10 minut.
Potřeme vodou a dáme do trouby.
Oba chleby jsem pekla najednou na jednom plechu zhruba hodinu na 190-200 stupňů a ponechala pod utěrkou vychladnout.
Diskuze k této stránce (45 příspěvků)
Výborný chlebik, udělala jsem také raději dva menší
Chleba vypadá moc pěkně, vyzkouším.
vypadá užasně,ráda vyzkouším,není na doma upéct si ho
mikka27, 28. 10. 2020, 15.40
Moc dobrý , vláčný chleba. a provoní celou kuchyň
Také jsem takovéto chleby pekla.
Trendyterka, 17. 9. 2019, 7.59
Domácí chleba je prostě nejlepší
povedly se , vypadají opravdu skvěle
Mygara, 22. 12. 2018, 17.51
Výborné, také musím vyzkoušet
Žofinka, 7. 9. 2018, 9.55
Já jak ty recepty pročítám, tak mě honí střídavě hlad, chuť a žízeň, to je tak dobře udělané
Uz se peče, hnetla jsem robotu. Použila sušené droždí, trochu slunecnice a půl celozrne splaldy a půl hl. mouky. A super!!!
silvousek, 29. 3. 2018, 20.18
Asi budu muset zítra péct znovu ?
silvousek, 30. 3. 2018, 8.32