Domácí jahodová marmeláda
Vložil(a): MiskaTekk, 2. 7. 2017 2.13
Očištěné jahody dáme do kastrolu a rozmačkáme. Pokud nechceme mít v marmeládě kusy ovoce, můžeme jahody rozmixovat(já mixovala) Do jahod přisypeme cukr smíchaný s želírovacím prostředkem (například Gelfix...) a vše za stálého míchání, dokud se cukr nerozpustí, přivedeme k varu.Pak teplotu ztlumíme, aby nám marmeláda příliš nebublala a nepěnila a vaříme cca 2-3 minuty. Případnou pěnu můžeme lžící odebírat stranou na talířek. Jestliže máme rádi marmeládu kyselejší, k cukru přidáme 1-2 lžičky kyseliny citronové.Ještě vařicí marmeládu nalijeme do čistých a suchých skleniček (například od přesnídávek...) a dobře uzavřeme. Skleničky otočíme dnem vzhůru a necháme je tak cca 10 minut, pak je otočíme zpět a necháme zcela vychladnout.
Diskuze k této stránce (29 příspěvků)
Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit
mikka27, 16. 8. 2020, 14.00
Mám pár skleniček na zimu. Vońavá marmeláda
Ketris, 29. 10. 2019, 21.38
Nej! U nas ji davame snad na vsechno
Trendyterka, 26. 8. 2019, 16.08
Nejlepší marmeláda co znám