Steak z mletého jeleního masa se zeleninou

zobrazeno 2019×

Vložil(a): Lucie2, 2. 11. 2014 18.40

Bez vajec 30 min. - 2 hod. mírně ostré složitější

Ingredience:

hladká mouka
podle počtu strávníků
máslo
podle počtu strávníků
vývar
podle počtu strávníků
bobkový list
podle potřeby
celer
podle počtu strávníků
cibule
podle počtu strávníků
mrkev
podle počtu strávníků
petržel
podle počtu strávníků
pepř a sůl
podle chuti
koření chilli-šípek
podle potřeby
mleté jelení (polotovar)
podle počtu strávníků

Steaky z jeleního masa malinko osolíme, opepříme, posypeme z obou stran kořením chilli-šípek a obalíme v hladké mouce. Zeleninu nakrájíme na kostičky, posypeme kořením divočina a dáme do pekáčku orestovat na lžíci másla spolu s novým kořením a bobkovými listy. Steaky zprudka opečeme na oleji z obou stran a přidáme je na zeleninu. Zalijeme vývarem, nebo vodou s masoxem - (cca 1 a 1/2 dcl) a pečeme v troubě zhruba 35 min.

Můžeme, pokud chceme zeleninu propasírovat a zahustit smetanou, nebo ji necháme vcelku a podáváme se steaky podlité šťávou z výpeku.

Steak (polotovar) obsahuje:

40% jeleního masa

30% kančího masa

30% hovězího masa

Provensálské koření, strouhanku, jedlou sůl, pitnou vodu, pšeničnou mouku.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (17 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

naseivanka, 2. 5. 2023, 11.09

Jak často si takto v domácnosti děláte steaky? U nás doma se s tím roztrhl pytel minulou sezonu a musím teda říct že teď v současné době si to moc užíváme. Protože manžel se naučil dělat neskutečné věci v kuchyni. Konečně na všechno nejsem sama, to mně dělá asi největší radost.

esternovakova1970, 4. 5. 2023, 11.24

Můj manžel je kuchař, takže on si vaří co chce, ale o steacích bych teda měla asi také začít více mluvit, protože je pravda, že on je dělá opravdu vynikající, to si musím zase pochválit volbu mého životního partnera, jen co je pravda.

Gustawka, 28. 1. 2022, 11.24

Opravdu vynikající

nancy, 5. 10. 2020, 19.34

To bych si hned dala, ale to bych asi musela mít doma myslivce.

Žofinka

Žofinka, 29. 1. 2019, 13.57

Jak ty recepty pročítám, tak mě honí střídavě hlad, chuť a žízeň, to je tak dobře udělané

Mygara

Mygara, 3. 7. 2018, 12.36

vypadá to moc dobře, musím také někdy vyzkoušet

Mildret, 2. 6. 2018, 5.40

Jelena jsem taky nikdy neměla. Vůbec nevim kde shánět

Zdeňka S., 7. 4. 2017, 15.50

Jelení maso jsem ještě nikdy nezkoušela .

Aliisha

Aliisha, 16. 1. 2017, 20.59

Vypadá to opravdu dobře. Jen neseženu jelena

lenkamaresova, 6. 12. 2015, 21.11

Veluce lákavé.

mckvak, 25. 11. 2015, 15.09

Jenze kde vzit jelena?

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů