Ostatní
Čert sedí na silnici
Čert sedí na silnici,
čáry máry čaruje.
Čeňka chytil za čepici,
Čeněk mručí hudruje.
Čerte, čerte, čertíku,
černá kočka na mlíku.
Čaruj, čaruj, vyčaruj mi
čokoládu z perníku.
Cvičeníčko
Cvičíme si pro radost,
cvičení není nikdy dost,
zdravý pohyb na vzduchu
to je príma, to je príma,
to je príma juchuchu.
Chumelenice
Volá vločku vločka,
ať prý na ní počká,
že neví kam padá,
má zavřená očka.
bedla
Stojí stojí bedla,
ráda by si sedla
a vzala si pletení,
noha už jí dřevění.
Básnička o tužce
Já mám malou tužtičku
a ta chce psát básničku.
Proletí se letem světem
a bude psát malým dětem.
A o čem jim napíše?
O skromnosti, o pýše,
o smutku i o radosti,
témat bude jistě dosti.
O klukách i o holkách,
jak nemají nikdy strach.
O věcech i o zvířátkách,
všechno bude na pár řádkách.
Ach, ach, ach
Ach, ach, ach,
spálila jsem hrách.
Polívka mi vykypěla,
co já smutná vytrpěla.
Ach, ach, ach,
spálila jsem hrách!
Protahovací
Posadí se hodná holka, posadí se hodný kluk,
teď si oba pěkně lehnou, leží tiše ani muk.
Na zádíčkách leží holka, na zádíčkách leží kluk,
teď na bříško překulí se, leží tiše ani muk.
Na bobečku sedí holka, na bobečku sedí kluk,
teď na špičky vytáhnou se, zvednou ruce a teď kuk!
Když já se vytáhnu
Když já se vytáhnu,
až ke sluníčku dosáhnu.
Když já se skrčím,
do výšky skočím.
Když já si lehnu,
ani se nehnu.
Co už umím!
Umím běhat,
umím stát,
nad hlavu si ruce dát.
Umím chodit pomaličku,
umím si hrát na žabičku.
Umím chodit jako rak,
věřte mi to, je to tak.
Uklízecí básnička
Já jsem malý pořádníček,
uklidím si každý míček,
mám šikovné ručičky,
přestože jsem maličký.
Já tu zpívám pro maminku
Já tu zpívám pro maminku
Já tu zpívám pro maminku, ta mě ráda má,
ušije mi kacabajku, s dvěma řadama.
Já tu zpívám pro maminku, musím rukovat,
až já na tu vojnu půjdu, přijď mě pochovat.
Mamince
Mamince
Maminko má zlatá,
děkuji ti za to,
že jsi moje radost,
že jsi moje zlato.
Ráj domova
Ráj domova
Jen si, děti, všimněte,
Co je krásy na světě!
Jen se děti, rozhlédněte,
Co tu kolem kvítí kvete!
Kolik je tu zvířátek,
Kolik ptáčků, ptáčátek!
Kolik je tu dobrých lidí,
Co si radost nezávidí!
Jen si ,děti, všimněte,
Co je krásy na světě!
MÍCHÁM PÍSNIČKY
MÍCHÁM PÍSNIČKY
Míchám, míchám písničky
Pro kluky i holčičky.
Ať sluníčko pěkně hřeje,
Ať srdíčko veselé je.
Pro koťátko u kočičky,
pro děťátko u mamičky,
Písničky si budem hrát,
Ať má táta mámu rád.
Ať se děti kamarádí,
Ať se máme všichni rádi!
Ať je krásně na světě,
Na té modré planetě!
Žák 1.A
Žák 1.A
Až půjdu do školy,
Tam do té velké,
Budu mít aktovku,
Do ní se vejde:
Penál a sešity,
Knihy a barvičky,
V ruce si ponesu
Pytlíček na cvičky.
Ve třídě každý již
Své místo má,
Těším se, až budu žák 1.A
Malé říkadlo
Paci,paci,
duci, duci,
my jsme přece
správní kluci.
Správní kluci,
správné holky,
z naší třídy,
z jedné školky.
Podle abecedy