Ostatní
Lenoch
Naši už mlátili, já ještě ležel,; oni šli k snídani, já taky běžel. ,,Proč běžíš k snídani, vžyť si nemlátil?" Když už jsem na cestě, tak se nevrátím.Poznávací
Chodím, hledám, co mám znát. Pojďte děti ukázat, do všech koutů zajděte, co je ,,žluté" najděte.
Kolotoč
Když se točí kolotoč,
neváhej a do něj skoč!
Dokola se děti točí,
na veselém kolotoči.
Kolotoč
Hola, děti, hola,
roztočíme kola.
Toč se, toč se, kolotoči,
ať se děti rychle točí.
A pak pomalu se toč,
zastavíme kolotoč.
Strýček Jean
Usměvavý strýček Jean,
to je pravý Pařížan.
S růží v klopě, plný žáru
prochází se po bulváru,
smeká klobouk a má knír
Jako chrabrý mušketýr.
Elegantní strýček Jean,
to je velký bonviván.
Každý večer zpívá světu
v nejslavnějším kabaretu.
Pod pařížskou oblohou
svět mu leží u nohou.
Strýček Jean je idol dam,
chtějí od něj autogram.
Každé z nich se podepíše
na kolínko – občas výše.
Ať má pořád v očích žár –
Paříži, au revoir!
Ufo, ufo, ufoni
Ufo, ufo, ufoni
přiletěli k Mimoni,
snesli se k nám na zahradu
pod velikou jabloní.
Je to vážně k nevíře –
vyskákali z talíře
a hned se mě vyptávali,
co jsem vlastně za zvíře.
Já jsem člověk, živý tvor,
přednáším jak profesor,
nejmoudřejší ze všech tvorů,
vládce země, vod i hor…
Řehtali se velice:
Jste jen pyšné opice!
Máme pro vás připravenou
rezervaci v Africe!
Světovláda člověčí
zeměkouli nesvědčí,
experiment Člověk končí,
ohrožoval bezpečí!
A mě hrůzou polil pot,
vždyť jsem člověk a ne skot…
A v tom začal zvonit budík,
což mi prvně přišlo vhod.
Jdu se projít k potoku,
pes mi běží po boku…
Přestaň strašit lidi ve snu,
zatracený Hitchcocku!
Turistická příhoda
Turistická příhoda
s detektivní zápletkou
Na Šumavě
v háji břízek
zaběhl se pěkný řízek.
Usmažený,
libový –
zmizel někde ve křoví.
Zaběhl se jedné tetě,
co tu byla
na výletě.
Utekl jí z batohu –
víc vám říci nemohu.
A ta teta
celá divá
zavolala detektiva.
Zavolala Holmesa,
ať jde na to
od lesa.
Co jí na to
Holmes poví?
– Usmažila si ho nový!
Já mít hlavu vševěda –
už ho snědla
medvěda!
Já vám klaním,
haudujudu,
vaše oběd být už v čudu.
Pozdě honit bycha, yes.
Těšilo mě.
Dobrý dnes!
Zedník
Na ulici byly cihly,
u těch cihel zedníci,
přikládali cihlu k cihle,
na ně maltu po lžíci.
Postavili z cihel domy
a v těch domech světnice,
tam kde byly kdysi cihly,
je teď celá ulice.
Zedníci
Položíme cihlu k cihle,
dáme maltu na lžíci-
postavíme hezký domek
zrovna jako zedníci.
Ten dům bude nejkrásnější
ze všech domů na zemi.
Hádej, kdo v něm bude bydlet?
Kdopak asi? Přece my.
Cihly
První cihla, druhá, třetí,
(stoj + ukazujeme na prstech)
pojďte stavět, všechny děti,
(chůze na místě)
každý přidá ruku k práci,
(stoj + ukazujeme ruce střídavě)
není teď čas na legraci,
(stoj + ruce i hlava „NE“)
až dům z cihel postavíme,
(stoj rozkročný + ruce spojit nad hlavou = domeček)
společně se pobavíme.
(poskoky snožmo + tleskat)
Myjeme si ručičky
Když přijdeme ze zahrady,
přezujme si botičky,
pak už nejen ze zásady
umyjme si ručičky.
Nešetříme při tom mýdlem,
špínu pěkně drhneme,
Také si před každým jídlem
ruce znovu myjeme.
Veselí jsme, malí, hraví,
netrápí nás bacily.
Ať jsme pořád stejně zdraví,
ruce jsme si umyli.
Prosím, prosím
Prosím, prosím kalhoty nosím A když je nenosím, tak je pověsím :)Neunavitelný
Všichni šli spát, Samík však běhá tu dál,
občas mi zamává: Pá pá!
Chce si dál hrát, já šel bych lehnout si rád,
on zase ze dveří chvátá.
Den už končí, noc nás honí, Sam/on je stále svěží,
odbilo už deset hodin, jedenáctá běží,
náš milej Sam.
A já za ním furt lítám,
ale že mám ho moc rád, tak nenaříkám,
jsem pyšný /: táta, jsem rád že Samíka :/3x
mám.
Počasí je na draka
Počasí je na draka,
draka ale neláká.
Padaj na něj deště kapky,
raděj by se schoval zpátky,
schoval zpátky pod kabát.
Každý se ho přestal bát,
že je zmoklý, že je splihlý,
sotva jsme ho schovat stihli
před deštěm a před mokrem.
Usuší se za oknem.
Čáry máry fuk
Čáry máry fuk, (rukama předvádíme čarování)
ať tu není kluk.
Ať tu nejsou holčičky,
ať tu skáčou žabičky. (děti začnou skákat jako žabičky)
Domeček II
To je střecha, (pohladíme čelíčko dítěte)
to jsou dvě světýlka, (pohladíme zlehka víčka)
to jsou dvě peřinky, (pohladíme tvářičky)
to jsou dvířka. (pusinku otevřít a zavřít)
A kdo chce navštívit domeček,
zazvoní na tenhle zvoneček - crrrrrr. (zmáčkneme zlehka nosík)
Podle abecedy